• In English
 • ДАБІ запровадила новітні е-сервіси, що мають стати запобіжниками виникнення корупційних ризиків у будівництві
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 05 жовтня 2018 року о 16:53

  5 жовтня в Харківській ОДА відбулася спільна нарада щодо запровадження Держархбудінспекцією України новітніх сервісів унеможливлення корупційних ризиків у будівництві.

  У засіданні взяли участь директор Департаменту – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Департаменту ДАБІ в Харківській області Євгенія Іванська, директор Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА Сергій Жуков, представники новоутворених органів держархбудконтролю, районних державних адміністрацій, забудовники та аграрії області.

  На нараді розглядали питання налагодження комунікації між учасниками містобудівного процесу, відкритість та прозорість у взаємодії органів держархбудконтролю із забудовниками, роботу онлайн-платформи «Прозора ДАБІ», а також практичну реалізацію «будівельної амністії».

  «Презентована на Уряді нова онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» дозволить нівелювати корупційні ризики у дозвільній системі в галузі будівництва та забезпечити її максимальну відкритість. Зі свого боку Держархбудінспекція та її територіальні органи завжди готові обговорювати і вирішувати наявні проблеми з учасниками будівельної сфери та інвесторами, які реалізують важливі для України проекти», – зазначила Євгенія Іванська.

  Вона також нагадала присутнім, що в Україні вже активно працює механізм «будівельної амністії» з узаконення приватного сектору, збудованого без дозвільних документів. Відтак, наразі всі, хто роками не міг привести до ладу документацію на свої будинки, може звернутися до органів держархбудконтролю та скористатися новим спрощеним порядком.