• In English
 • Банк розвитку Ради Європи зацікавлений долучитися до програм пільгового іпотечного кредитування в Україні, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 10 листопада 2023 року о 13:59

  Україна прагне збільшити фінансування програм пільгового іпотечного кредитування для населення та відновлення житлової інфраструктури завдяки підтримці іноземних фінансових організацій, зокрема Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ). Про це йшла розмова під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко із керівництвом БРРЄ.

  «Хочу подякувати БРРЄ за те, що цей банк був однією з перших міжнародних фінансових установ, яка відреагувала на війну в Україні та надала допомогу українцям, які шукають прихисток у сусідніх країнах. Зараз банк реалізує програму відновлення зруйнованих та пошкоджених домівок в Україні і працює над програмою у сфері охорони здоров’я, яка зокрема стосується ментального здоров’я та реабілітації. 

  Найближчим часом ми плануємо об’єднати програми єВідновлення і єОселя, щоб всі, хто має відповідну потребу, отримав змогу внести аванс за зруйноване житло за іпотечною програмою. Пропонуємо БРРЄ долучитись до цього проекту. Ми зацікавлені в участі банку у відновленні житла, закладів охорони здоров’я та освіти, а також розвитку мережі реабілітаційних центрів для ветеранів. Багатий досвід БРРЄ буде незамінним у відбудові соціальної інфраструктури нашої країни та наближенні до стандартів ЄС», - наголосила Юлія Свириденко.

  Своєю чергою керівництво БРРЄ висловило зацікавленість у фінансуванні відновлення житлової інфраструктури в Україні. Адже це буде мати позитивний вплив на соціально-демографічну ситуацію в Україні. Банк високо зацікавлений у підтримці вразливих груп населення, аби ті отримали можливість придбати доступне житло. Це стане важливим стимулом для повернення українців додому. Наразі банк, спільно із Мінекономіки напрацьовуватиме конкретні практичні інструменти для поглиблення співпраці.

  Довідково

  Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) є багатосторонньою фінансовою установою, яка має виключно соціальну спрямованість. Влітку 2023 року Україна офіційно стала 43-м членом БРРЄ.

  Основна діяльність Банку спрямована на 22 «цільові країни» - держави Центральної, Східної та Південно-східної Європи, які є членами БРРЄ (країни можуть одночасно бути донорами та отримувачами позик). У 2021 році переважно у цих країнах було реалізовано 57 проектів загальною сумою 4,2 млрд євро. БРРЄ надає  позики державам-членам на умовах, що є набагато вигіднішими від ринкових.

  Поточна діяльність Банку розподілена за такими секторами: біженці та мігранти, будівництво соціального житла, покращення умов життя, захист довколишнього середовища, подолання наслідків та запобігання природним катастрофам, освіта, охорона здоров’я, збереження культурної спадщини, державне управління, підтримка малого та середнього бізнесу.