• In English
 • Аудитори Харківщини протягом січня-вересня забезпечили відшкодування втрат на суму 18,7 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 04 жовтня 2019 року о 11:04

  Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-вересня 2019 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів за результатами проведених ревізій на загальну суму 18,7 млн грн.

  За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктам контролю надано 234 пропозиції та рекомендації, з яких 87 – спрямовані на досягнення додаткового економічного або соціального ефекту, які взято до виконання та подальшого впровадження, загальна сума досягнутого економічного ефекту (додаткового результату) становить 194,6 млн грн.

  Органами місцевої влади і самоврядування, керівниками об’єктів контролю та їх вищими органами за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийнято 51 управлінське рішення.

  За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 190 осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 33 осіб, із посад звільнено 2 посадових осіб.

  До об’єктів, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства,  у  48 випадках застосовано фінансові санкції у вигляді: зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів, прийняття вимог про повернення використаних не за цільовим призначенням коштів та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень.

  З метою повного відшкодування встановлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів перед органами прокуратури та об’єктами контролю ініційовано пред’явлення 43 цивільних позовів, до суду пред’явлено 3 позови на загальну суму 2,4 млн грн.

  До правоохоронних органів передано 28 матеріалів ревізій та 3 аудиторські звіти, за результатами розгляду яких розпочато 9 досудових розслідувань, вручено 7 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали двох аудиторських досліджень долучено до кримінальних проваджень.

  Крім того, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано п’ять інформацій про виявлені під час контрольних заходів господарські операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 32,8 млн грн.