• In English
 • "Нафтогаз України" і "Укртрансгаз" та компанії Snam S.p.A та Eustream a.s. підписали Меморандум про взаєморозуміння в сфері розвитку й використання можливостей вітчизняної ГТС
  опубліковано 10 квітня 2017 року о 16:34

  Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», компанія-оператор української газотранспортної системи «Укртрансгаз» спільно з компанією Snam S.p.A. (Італія) та Eustream a.s. (Словаччина) підписали Меморандум про взаєморозуміння про спільну оцінку можливостей співпраці у використанні та розвитку газотранспортної системи України. 

  Документ підписано в присутності Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, Комісара ЄС з енергетики та кліматичних дій Мігеля Каньєте та Міністра економічного розвитку Італії Карло Календи.

  Коментуючи підписання документа, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відзначив, що Меморандум є підтвердженням інтересу до української ГТС з боку ключових операторів ГТС Європи – компаній Snam та Eustream. «Підписання меморандуму дозволить вже зараз використати досвід і знання іноземних партнерів для трансформації українського оператора за європейськими стандартами. Така співпраця є важливим сигналом про довіру до України та про впевненість у важливості нашої ГТС», - підкреслив Глава Уряду.

  Він також додав, що інтерес у співробітництві висловили інші європейські оператори, і краща пропозиція співробітництва буде визначена на конкурсній основі, а остаточне рішення щодо можливого партнерства, згідно із законом "Про ринок природного газу", прийматиме українська влада.

  Підписаний Меморандум – документ, спрямований на довгострокове забезпечення стабільності транспортування природного газу по території України відповідно до стандартів європейських ринків, а також забезпечення безпечного й ефективного використання ГТС України, прозорого та недискримінаційного доступу до неї третіх сторін згідно із чинним законодавством.

  У межах Меморандуму компанії проведуть спільну оцінку можливостей використання та посилення газотранспортної мережі України, щоб зробити її більш ефективною, сучасною та конкурентоспроможною.

  Нагадаємо, Україна здійснює відокремлення функції оператора газотранспортної системи від Нафтогазу, державного вертикально-інтегрованого холдингу, та висловила зацікавленість у співпраці з досвідченими західними операторами ГТС щодо використання національної газотранспортної системи відповідно до Закону України «Про ринок природного газу».

  Реалізація цього проекту допоможе підвищити ліквідність та безпеку постачання на газовому ринку як України, так і ЄС, що цілком відповідає Стратегії енергетичної безпеки ЄС.

  Нафтогаз

  «Нафтогаз України» – вертикально-інтегрована компанія повного циклу, що включає розвідку, видобування, транспортування та зберігання нафти й газу, а також постачання природного та зрідженого нафтового газу споживачам. У 2016 році на групу припадало 79% сукупного видобутку газу в Україні (15,9 млрд куб. м з 20,1 млрд куб. м), 74% імпорту газу в Україну (8,2 млрд куб. м з 11,1 млрд куб. м) та 82 млрд куб. м транзиту газу до Європи (46% сукупного обсягу поставок російського газу до Європи). Нафтогаз – єдиний акціонер Укртрансгазу. Інтегрувавшись у європейський ринок, забезпечуючи безпеку постачання та конкурентне ціноутворення на енергоресурси і водночас максимізуючи вартість місцевих ресурсів, Нафтогаз взяв на себе роль локомотива модернізації та професіоналізму в енергетичному секторі України.

  Укртрансгаз

  Укртрансгаз – оператор однієї з найпотужніших систем транспортування та зберігання газу в світі. Потужність ГТС на вході перевищує 302 млрд куб. м/рік, а на виході в європейському напрямку складає 31 млрд куб. м. Українська ГТС зв’язує системи сусідніх Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. Через них вона інтегрована в ширшу європейську газову мережу, залишаючись найкоротшим та найефективнішим транзитним маршрутом і важливим елементом безпеки постачання в регіоні.

  Snam

  Snam використовує та розвиває найбільшу та найдоступнішу систему трубопроводів у ЄС (довжиною більше 40 000 км), найбільшу інфраструктуру сховищ у ЄС (ємністю 19 млрд куб. м) та один з перших LNG-терміналів, побудованих у Європі. Інвестиції Snam по всій Європі спрямовані на інтеграцію мереж європейської енергетичної спільноти та просування газу як ключового елемента сталої енергетики.

  Eustream

  Eustream є власником та оператором однієї з найбільших транспортних систем у ЄС. Місія Eustream – транспортувати природний газ у Словаччину та через Словаччину на ринки Європи. Eustream – давній партнер української газотранспортної системи, оскільки має з нею безпосереднє й двостороннє сполучення.