• In English
  • Об'єднанню громад із різних районів бути! Парламент ухвалив законопроект №5520, - Геннадій Зубко
    опубліковано 14 березня 2017 року о 17:51

    Сьогодні, 14 березня, Верховна Рада прийняла законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520).  Це дозволить провести перші вибори у низці вже об’єднаних громад.

    За це проголосували 232 народних депутатів.

    Виступаючи у Верховній Раді, Віце-прем’єр-міністрМіністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко наголосив: «Сьогодні для нас ключовий момент в напрямку децентралізації, енергоефективності, а також ведення будівельного бізнесу в Україні. Все це сьогодні вкладається в одне слово – громада. Якість освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціального захисту – для цього ми повинні створити потужний фундамент для держави Україна. Цим фундаментом  є об’єднана територіальна громада. Ухвалення законопроекту важливий крок, якого чекали десятки громад по всій Україні.  Законопроект дає можливості й механізм для створення об’єднаних громад, до складу яких увійшли місцеві ради різних районів. А також, коли  громади об’єднуються  навколо міст обласного значення. Громади добровільно об’єднуються і прагнуть спільно будувати майбутнє навколо своїх традицій та культури, а не відповідно до встановлених меж районів. Багато громад залишилися поза можливостями відновити історичне об’єднання і створити ті громади, які весь час існували, але були поділені за часів радянської влади – щоб ними було простіше керувати. Дякую народним депутатам за підтримку», - наголосив Геннадій Зубко.

    Крім того, Віце-прем’єр-міністр переконаний, що «ухвалення законопроекту – велика мотивація для десятків громад, створених на межі районів, закінчити процес об’єднання та великий поштовх до нового об’єднання».

    Нагадаємо, відсутність підстав для призначення перших виборів в громадах, створених на межі районів або навколо міст обласного значення, ЦВК обґрунтовує необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів. Хоча за зверненням Мінрегіону парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування надав роз’яснення, де йдеться, що вибори в зазначених випадках можна призначати і без внесення змін до меж районів.