• In English
 • У Держаудитслужбі розпочалася експертна місія ТАІЕХ
  опубліковано 14 березня 2017 року о 17:47

  У приміщенні Держаудитслужби розпочалася експертна місія ТАІЕХ, яка триватиме з 14 по 16 березня ц.р. Ця місія відбувається у контексті домовленості з групою підтримки України в Європейській комісії щодо проведення експертної місії ТАІЕХ.

  У межах місії українських фахівців консультуватиме міжнародний експерт, директор Департаменту методології внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства фінансів Литви Даріус Матусевічус.

  Під час відкриття зустрічі Голова Державної аудиторської служби України Лідія Гаврилова зазначила, що підтримка міжнародними експертами євроінтеграційних прагнень України є надзвичайно важливою, особливо в контексті діяльності Держаудитслужби, яка наразі є осередком реформ у системі державного фінансового контролю.

  Метою місії є надання допомоги Дераудитслужбі, обмін досвідом і кращою практикою щодо європейських та міжнародних стандартів для вдосконалення окремих централізованих функцій аудиту Держаудитслужби, зокрема стосовно розвитку відповідної методології та інструментів державного фінансового аудиту.

  Під час триденної зустрічі планується проаналізувати чинну українську методологію та практику; ідентифікувати прогалини в ній та в інструментах, які використовуються; актуалізувати зміст ключових аспектів методології та нормативної бази.

  Другого дня місії (15 березня) у її роботі візьмуть участь керівники департаментів Держаудитслужби, начальники відділів державного фінансового аудиту галузевих департаментів Держаудитслужби та представники міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби. Даріус Матусевічус на прикладі одного чи кількох кейсів з практики та досвіду Литви представить процес аудиту, методологічні вирішення, використані інструменти, проблеми, що виникали, винайдені рішення, результати та висновки. 

  Довідково

  ТАІЕХ (Technical Assistance Information Exchange) – це інструмент зовнішньої допомоги, що надає Європейська комісія для обміну інформацією з метою розбудови інституціональної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до законодавства ЄС. Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) був заснований Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань розширення у 1996 році як програма, що покликана допомагати країнам-кандидатам у стислі терміни розв’язати питання запровадження законодавства ЄС (acquis communautaire). Завдання ТАІЕХ полягає в спрощеному механізмі передачі та обміні передовим досвідом між країнами-бенефіціарами й країнами-членами Європейського Союзу.