• In English
 • Україна отримала доступ до 2,3 млрд євро програми COSME
  опубліковано 22 лютого 2017 року о 11:51

  22 лютого Верховна Рада України 226 голосами “за” ратифікувала Угоду між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME).

  В травні 2016 року завдяки зусиллям Мінекономрозвитку, Україна офіційно долучилася до програми COSME.

  COSME (2014-2020) – це програма ЄС, що спрямована на зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих та середніх підприємств, загальний бюджет якої складає 2,3 млрд євро.

  Програма COSME – підтримує проекти різноманітної тематики, які включають полегшення виходу на зовнішні ринки, поліпшення умов для конкурентоспроможності, формування культури ведення бізнесу, кластери, туризм, зниження адміністративного тягаря для компаній і захист прав інтелектуальної власності для компаній, що працюють у країнах, які не є членами ЄС. Реалізація проектів у рамках COSME також сприятиме просуванню нових можливостей у рамках поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, як для українських, так і для європейських компаній.

  Україна стала восьмою країною за межами ЄС, яка приєдналася до програми COSME. Також серед цих країн є Чорногорія, Македонія, Молдова, Туреччина, Албанія, Сербія та Вірменія.

  Ознайомитися з текстом програми можна за посиланням (українською, на 2016 рік): http://bit.ly/1rod18a

  Або (англійською, на 2017 рік): http://bit.ly/2lEGYlq

  Детально про те, як долучитися до програми COSME можна дізнатися тут: http://bit.ly/1WfQdBd