• In English
 • За півроку закупівель через Prozorro в Українському державному центрі радіочастот заощадили майже місячний фонд зарплати тисячного колективу
  опубліковано 22 лютого 2017 року о 11:41

  За півроку проведення публічних закупівель в системі Prozorro заощаджено майже місячний фонд зарплати тисячного колективу УДЦР. Про це повідомив Голова Тендерного комітету, виконавчий директор Українського державного центру радіочастот Вадим Гулько, підбиваючи підсумки перших шести місяців проведення публічних закупівель на новій законодавчій базі.

  Він, зокрема, зазначив, що з набранням чинності 1 серпня 2016 року Закону України «Про публічні закупівлі», станом на 31 січня 2017 року успішно провів 36 надпорогові процедури закупівлі. За результатами проведення цих закупівель у системі Prozorro підприємство уклало з учасниками торгів договорів на загальну суму 55 532 312,93 грн., при очікуваній вартості 62 567 107,37 грн., отримавши при цьому економію понад 7 млн. грн.

  «Підсумками публічних закупівель в системі Prozorro в УДЦР задоволені, адже за півроку з часу набрання чинності Закону України «Про публічні закупівлі» підприємство заощадило майже місячний фонд зарплати тисячного колективу. Цього вдалося досягти завдяки перевагам нової системи закупівель над старим порядком, зокрема, зручності та відкритості електронних майданчиків», - наголосив Вадим Гулько.

  За словами Вадима Гулька, найбільшу економію коштів вдалося отримати під час торгів з придбання послуги «Проектування зовнішніх мереж КЛ-10 кВ, КЛ-04.4 кВ, реконструкції ТП-4732», а також закупівлі персональних комп’ютерів в комплекті з моніторами, коли була найвища конкуренція між учасниками торгів. Тільки ці два види закупівель принесли підприємству загальної економії у 1 млн 117,8 тис. грн (899 тис. грн. (59,97%) та 218,8 тис. грн (14,58%) відповідно).

  Основною проблемою 2016 року у сфері публічних закупівель виконавчий директор УДЦР назвав низьку зацікавленість суб’єктів господарювання брати участь у закупівлях. Лише у минулому році через недостатню кількість учасників (менше двох), або навіть повну їх відсутність нам довелося скасувати 26 надпорогових та допорогових процедур закупівель.

  Для поліпшення цієї ситуації на підприємстві запровадили власну індивідуальну систему моніторингу потенційних учасників, за допомогою якої на базі функціональних можливостей Prozorro визначаються і особисто запрошуються на торги найактивніші суб’єкти господарювання, що мають позитивні показники участі у торгах в частині виграних процедур та виконаних договорів.

  «Запровадження власної системи моніторингу дозволило наразі довести середню кількість учасників до шести. Крім того, ми помічаємо, що з кожною процедурою закупівель у системі Prozorro довіра до електронних торгів зростає і навіть ті компанії, які мали сумніви щодо відкритості і прозорості публічних закупівель все активніше беруть у них участь і перемагають за рахунок більш помірної ціни», - зазначив Голова Тендерного комітету, виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько.

  Слід нагадати, що УДЦР ще наприкінці 2015 року одним з перших держпідприємств приєднався до Prozorro, за допомогою чого протягом 2016 року та січня 2017 року за результатами допорогових закупівель заощадив ще понад 1,5 млн. грн від очікуваної вартості, уклавши 35 договорів на суму 3 480 756,94 грн. Як свідчить практика, саме досвід проведення допорогових закупівель допоміг фахівцям УДЦР успішно адаптуватися до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» і забезпечити суттєву економію коштів підприємства.