• In English
 • Мінкультури розпочато поповнення Державного реєстру нерухомих пам'яток України об'єктами культурної спадщини місцевого значення
  опубліковано 20 грудня 2016 року о 17:35

  Вперше за два останні роки наказами Міністерства культури (від 06.12.2016 № 1162 та 16.12.2016 № 1198) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесені 537 об’єктів культурної спадщини за категорією місцевого значення.

   А саме, це: 33 об’єкти культурної спадщини у м. Києві, 469 об’єктів культурної спадщини в Дніпропетровській області, 3 об’єкти культурної спадщини в Одеській області, 3 об’єкти культурної спадщини в Харківській області, 3 об’єкти культурної спадщини в Полтавській області, 17 об’єктів культурної спадщини в Сумській області, 7 об’єктів культурної спадщини в Хмельницькій області,  по 1 об’єкту культурної спадщини у Львівській та Херсонській областях.

  Серед об’єктів, внесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, такі пам’ятні споруди, як  Будинок барона Штейнгеля (м. Київ, вул. Ярославів Вал,1, ХІХ ст.),  Будинок родини Сікорських  (м. Київ, Ярославів Вал 15-Б, 1904 р.),  Будинок іподрому (м. Київ, вул. Суворова, 9), вілла Кароля Дзядоня Дзєлінського (м. Львів, вул. І. Котляревського, 47, 1903 р.)  інші  історичні пам’ятки.

  Нагадаємо, що у вересні  цього року Урядом схвалений, розроблений Міністерством культури, проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» (14.09.2016 р №626), що дозволило в свою чергу упорядкувати процедуру занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

  На сьогодні Експертною комісією з розгляду питань занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України схвалено рішення та скеровано  відповідні рекомендації Міністерству культури  про занесення до Реєстру понад 1500 пам’яток за статусом місцевого значення та понад 150 – за статусом національного, які  наразі знаходяться  у стані технічного доопрацювання  з боку суб’єктів звернення.

   Так само на сьогодні Міністерством культури підготовлено та спрямовано на погодження  в установленому порядку  до зацікавлених органів влади проект постанови Кабінету Міністрів України «Про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», яким  передбачається  внесення цілої низки об’єктів культурної спадщини до Реєстру  за категорією  національного значення. А саме, це будівлі Національного заповідника «Софія Київська», серед них Собор Святої Софії (XI ст.), Кирилівська церква (XII ст.), Андріївська церква (XVIII ст.), Будинок митрополита (ХVI ст.) інші архітектурні  та і сторичні пам’ятки  Заповідника.