• In English
 • Напрацювання робочої групи з підготовки змін до законодавства, спрямованих на захист ВПО, Парламент розгляне за місяць
  опубліковано 20 грудня 2016 року о 17:47

  Відбулося засідання Робочої групи з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо вдосконалення національного законодавства України стосовно захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб.

  Розпочинаючи засідання, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш зазначив, що курс держави на децентралізацію передбачає зміцнення громад, що надзвичайно важливо для тих, які приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб.

  «Такі громади мають серйозні виклики у зв’язку з необхідністю вирішувати безліч економічних, інфраструктурних, соціальних питань, тому вони повинні мати відповідний ресурс, аби дбати про переселенців та забезпечувати їх всім необхідним», — сказав Міністр.

  В ході зустрічі представники тематичних підгруп представили напрацювання проектів змін до законодавства спрямованих на захист прав внутрішньо переміщених осіб.

  «Я вдячний, що багато хто з вас долучився до цієї роботи. Ми всі намагаємося зробити так, аби ця група могла злагоджено у різних напрямках відпрацювати те, що Україна давно мала би зробити по захисту прав ВПО. Сподіваюся, що вдасться за короткий час завершити цю роботу», — заявив Вадим Черниш.

  Зокрема, Міністр наголосив на необхідності внесення змін до існуючої системи реєстрації ВПО, яка не дозволяє навіть визначити точну кількість громадян, які підпадають під цей статус.

  У свою чергу Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря повідомив, що вже запропонував Голові Верховної Ради України провести тематичний пленарний день, повністю присвячений питанням захисту ВПО під час пленарного тижня в середині січня.

  «Тобто у нас є ще місяць, щоб все підготувати. Я звернувся до Голови Верховної Ради України з проханням дати доручення комітетам, в яких знаходяться законопроекти, щоб вони були опрацьовані та підготовлені до розгляду до 17 січня. Також Голову ВР поінформовано, що цією робочою групою зараз напрацьовуються законопроекти, які можуть бути запропоновані ВР для першочергового ухвалення», — сказав Григорій Немиря.