• In English
 • Наталія Микольська обговорила з посадовцями Республіки Білорусь питання взаємної торгівлі
  опубліковано 17 лютого 2016 року о 16:33

  У Мінекономрозвитку відбулося третє спільне засідання українсько-білоруської Робочої групи високого рівня з питань взаємної торгівлі.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська зустрілася з посадовцями Республіки Білорусь із різних міністерств та відомств. Очолював делегацію Робочої групи перший заступник Міністра іноземних справ Республіки Білорусь Олександр Міхневич.

  Сторони обговорили низку гострих питань взаємної торгівлі з метою досягнення взаємовигідних рішень. Наталія Микольська закликала до інтенсифікації двостороннього діалогу в економічній сфері з метою усунення бар’єрів у торгівлі. 

  «Республіка Білорусь і Україна є важливими торговельними партнерами, тому нинішнє засідання показує серйозні наміри обох країн вирішувати проблемні питання взаємної торгівлі», – наголосила заступник Міністра - Торговий представник України Наталія Микольська.

  Так, за підсумками 11 місяців 2015 року, товарообіг між Україною і Республікою Білорусь склав 2,98 млрд. дол. США, що на 42,7% менше за аналогічний період 2014 року.

  Український експорт до Республіки Білорусь склав 785,3 млн. дол. США, що на 48,1% менше аналогічного періоду 2014 року, білоруський імпорт впав на 40,5% і склав 2,2 млрд. дол. США.

  Під час засідання сторони обговорили, зокрема, інтеграційні процеси обох країн у рамках ЄС та ЄАЕС, взаємний доступ сільськогосподарської та продовольчої продукції на ринки України та Республіки Білорусь, доступ білоруського цементу на ринок України, митне декларування білоруських нафтопродуктів, транзит українських товарів через територію Республіки Білорусь та збільшення квот і дозволів на транзит автотранспортом, невизнання Російською Федерацією сертифікатів відповідності, виданих органами сертифікації Республіки Білорусь на продукцію у сфері залізничного транспорту на території ЄАЕС, а також співпрацю у сфері промисловості та виробничої кооперації.

  Також Торговий представник України під час засідання підкреслила, що одним із найактуальніших для України є питання транзиту українських товарів у треті країни через територію Республіки Білорусь.

  Вона розповіла, що ситуація з транзитом українських товарів через українсько-російську ділянку кордону в січні 2016 року призвела до падіння експорту українських товарів до окремих країн. Україна сподівається на плідну співпрацю та розглядає Республіку Білорусь як надійного партнера у цьому напрямку.

  «Україна твердо налаштована на відновлення позитивної динаміки та поглиблення торгових відносин і готова докласти всіх зусиль для забезпечення зростання показників взаємної торгівлі з Республікою Білорусь», - зазначила Наталія Микольська.

  Вона також підкреслила, що обом країнам необхідно відновити обсяги торгівлі, продовжити спільну роботу із вдосконалення торгового режиму й усунення наявних обмежень.

  Домовленості, досягнуті під час 3-го засідання Робочої групи з питань взаємної торгівлі, були відображені у Протоколі засідання.