• In English
 • Дипломати, журналісти, кримськотатарські активісти та експерти у МІП обговорили майбутню Стратегію публічної дипломатії кримських татар
  опубліковано 09 лютого 2016 року о 11:17

  5-6 лютого 2016 року проходили засідання фокус-групи щодо розробки Стратегії публічної дипломатії кримських татар.

  За словами радника Міністра інформаційної політики з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар, експертна група, яка працює над документом, зібрала чотири фокус-групи з метою обговорення цілей, задач та плану дій Стратегії.

  «Ми окремо зібрали дипломатів іноземних країн в Україні, журналістів, кримськотатарських активістів та експертів, які працюють в кримському напрямку. Всі їх зауваження та рекомендації стануть частиною Стратегії, яку плануємо презентувати навесні цього року», - зазначила Еміне Джеппар.

  Радник також зауважила, що документ буде рекомендований Меджлісу кримськотатарського народу та організаціям, що працюють з Кримом. «Документ, над яким ми працюємо, по суті є комунікаційною стратегією із позиціювання кримських татар у світі та захисту їх прав. У рамках роботи фокус-груп було виявлено, що кримські татари не хочуть сприйматися світом як народ, що постійно страждає.Тут важливий акцент в тому, що, незважаючи на трагічну історію, народ продовжує боротьбу за свої права, причому виключно ненасильницькими засобами, більше півстоліття. Найвища цінність для народу – освіта. Майже кожен молодий кримський татарин знає мінімум 3 мови – рідну, державну та російську. Кримські татари – патріоти. А це все проєвропейськість, нам є чим ділитися із світом»,- наголосила Еміне Джеппар.

  Віце-президент Постійного Форуму ООН з питань корінних народів Олівер Лооде, член експертної групи із розробки Стратегії, повідомив про низький рівень поінформованості міжнародної спільноти про кримських татар. «Після анексії Криму є великий інформаційний запит на те, хто такі кримські татари та яке сучасне положення корінного народу під окупацією, як на експертному рівні, так й серед загалу. Стратегія, окрім іншого, матиме план дій, що визначатиме шляхи просування теми Криму на міжнародних майданчиках»,- розказав Олівер Лооде.

  Стратегія публічної дипломатії кримських татар реалізується в рамках проекту «Захист прав кримськотатарського народу засобами публічної дипломатії», підтриманого Естонським інститутом прав людини. Проект стартував у вересні 2015 року та триватиме до вересня 2017 року. Його мета - підняти рівень обізнаності міжнародної спільноти щодо історії, культури, сучасного положення кримських татар в Криму. В його рамках, окрім розробки Стратегії публічної дипломатії кримських татар, буде створено інформаційно-просвітницькі відеоролики та мобільну фотовиставку. Їх планується представити в рамках роботи ООН Європарламенту.