• In English
 • МІП виділило на місто Торецьк передавальну техніку - новий місцевий телеканал бачитиме і тимчасово окупована Горлівка
  опубліковано 09 лютого 2016 року о 11:45

  Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України відвідує прифронтові території в зоні АТО. Зокрема, радник Міністра інформаційної політики України з питань функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець відвідав днями місто Торецьк (до зміни назви м. Дзержинськ, відповідно до чинного законодавства про декомунізацію).

  Олександр Бригинець зазначив, що мешканці міста відзначають значно більшу наявність українського мовлення, аніж торік.

  Голова міста Торецьк Володимир Слепцов наголосив: «Ми раді, що активно розвивається кабельне телебачення, що невдовзі відбудована телевежа на горі Карачун зробить український сигнал ще потужнішим і якіснішим, зокрема і у нас в Торецьку. Але особливо мене тішить, що встановлення передавальної техніки, яку виділяє нам МІП, дасть можливість дивитися й місцевий телеканал в тимчасово окупованій Горлівці». Місцеві жителі зазначають, що місто відбудовується, зокрема розроблена програма по вирішенню питань щодо нестачі води. Крім того, населення готується до запуску кількох великих інвестиційних проектів, які забезпечать сотні робочих місць в галузі виробництва продуктів харчування, будівельних матеріалів, металозаміщення. Місцева влада зауважує, що якраз цих позитивних новин треба якомога більше передавати через ЗМІ на тимчасово окуповані території.

  «Добре, що у керівництва на місцях є розуміння, що українські ЗМІ - це не лише можливість мати об'єктивну інформацію про життя в Україні, про реальний стан справ на фронті, а є також дієвою зброєю, бо правда про реальні успіхи - це потужна контрпропаганда. Це удар по тих брехливих догматах «русского мира», які можуть перемагати в неконкурентному інформаційному середовищі, в світі, де немає ЗМІ, а є лише «зомбоящик», - резюмує результати моніторингу в м. Торецьк Олександр Бригинець.

  Зазначимо, моніторингова місія МІП постійно перебуває в зоні АТО. Радник Міністра Олександр Бригинець перевіряє на Сході України присутність мовлення українських телеканалів, спілкується з громадськими активістами, мешканцями та працівниками місцевої влади. За результатами щотижня на засіданні Комісії при МІП відбувається обговорення зібраних відомостей про міста та села зони АТО. За винесеними рішеннями виділяється передавальна техніка, яку встановлює Концерн РРТ на місцях, та відповідно виділяються частоти для мовлення тих чи інших телерадіоканалів Нацрадою України з питань телерадіомовлення.

  Нагадаємо, що Комісією з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення виділено на згаданий Торецький район передавач, що використовуватиметься для місцевого мовлення. Він дасть змогу поширити сигнал українського мовлення і на тимчасово окуповану Горлівку.