• In English
 • Ключовими критеріями роботи поліції є сервіс і захист, - Арсен Аваков під час церемонії старту роботи нових груп реагування патрульної поліції у м. Біла Церква
  опубліковано 03 лютого 2016 року о 12:33

  Міністр внутрішніх справ України 3 лютого під час церемонії старту роботи нових груп реагування патрульної поліції у м. Біла Церква на Київщині заявив: «Нині ми починаємо втілювати принцип «служити і захищати» замість «карати і «кришувати» – для кожного села, для кожного міста в області».

  За словами очільника МВС, ключовими критеріями роботи поліції є сервіс і захист. Працюватимуть у поліції ті, хто вже пройшов переатестацію.

  «Це важливо – крок за кроком створювати нову поліцію, яка буде служити кожному з вас. Служити і захищати», – підкреслив Арсен Аваков.

  Довідково

  Завдання групи реагування – оперативне прибуття на місце події; затримання зловмисника; встановлення і опитування можливих свідків події; охорона місця події до прибуття основної слідчо-оперативної групи. По місту цей час складатиме до 7 хвилин, а в сільській місцевості – до 20 хвилин.

  Члени ГРПП забезпечені засобами індивідуального захисту та активної оборони, а також озброєні табельною зброєю. Вони нестимуть службу за 12-годинним графіком.

  Розподіл міста Біла Церква здійснено на 12 дільниць. На кожній з них нестиме службу група реагування патрульної поліції. ГРПП працюватимуть у цілодобовому режимі.

  Новація полягає в тому, що групи оснащені планшетами, які з'єднані з лінією "102" через call-центр Головного управління Національної поліції у Київській області. Місцезнаходження групи визначається за допомогою планшета і відображається на загальній карті у call-центрі ГУНП.

  Завдяки єдиному центру управління досягається максимальна ефективність керування патрульними нарядами, зокрема – в частині оперативного реагування на повідомлення громадян про злочини і події.

  Нагадаємо, розробка подібної моделі патрулювання розпочалася влітку минулого року на базі Самбірського райвідділу внутрішніх справ, що на Львівщині. Експеримент у Самборі розвивався по так званій кущовій системі, коли місцева міліція інтегрована з кількома сусідніми підрозділами внутрішніх справ і «вертикально» підпорядковується главку міліції Львівщини.

  Результати експерименту засвідчили, що збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях міста дало змогу зменшити час прибуття міліції на виклик, відтак – забезпечити ефективнішу протидію правопорушенням. Як наслідок, зріс суттєво рівень довіри місцевої громади до роботи правоохоронців.

  Наразі триває впровадження cамбірського експерименту на території Київської, Харківської та Львівської областей.

   

  Нагадаємо, що у відкритті проекту взяли участь Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе, а також Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський і новопризначений Голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас.