• In English
 • На Полтавщині оновлено нормативну грошову оцінку земель у 99% населених пунктів області
  опубліковано 03 лютого 2016 року о 10:14

  У Полтавській області налічується 1 840 населених пунктів. Загальна площа території поселень складає 426,44 тис. гектарів. У всіх населених пунктах регіону (100 % від загальної кількості) проведена первинна нормативна грошова оцінка земель.

  Повторну нормативну грошову оцінку землевпорядники провели у 1 822 населених пунктах, що становить 99,03% від їх загальної кількості. Матеріали з грошової оцінки земель оновили по 12 містах, 20 селищах міського типу та 1 790 сільських населених пунктах.

  У першому півріччі 2016 року у землевпорядній службі Полтавщини запланували здійснити повторну оцінку 17 населених пунктів, дія нормативної грошової оцінки земель яких спливає найближчим часом.

  При затвердженні повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, надходження до місцевих бюджетів зростають.

  Довідково

  Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.