• In English
 • Олексій Павленко: Україна має потужний потенціал для виробництва та експорту насіння
  опубліковано 01 лютого 2016 року о 11:40

  «Рівень врожайності безпосередньо залежить від ефективного функціонування ринку насіння. Ми маємо потужний потенціал для нарощування власного виробництва, а також експорту насіння», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації в інтернет-виданні «AgroPortal.ua».

  Зокрема, сьогодні є можливість збільшити виробництво та експорт насіння ріпаку та соняшнику. Крім того, хороші перспективи мають нішеві культури. Так, наприклад, експорт насіння льону за 12 міс. в 2015 р склав 29 тис. т (в 2014 р - 22 тис. т). В грошовому еквіваленті це $ 12 млн., що на $ 2млн. більше, ніж в 2014 р.

  За словами Міністра, багато позитивних кроків для відродження і виведення на новий якісний рівень галузі насінництва вже зроблено: створюються селекційні центри, будуються сучасні насіннєві заводи, зростають обсяги інвестицій у цю галузь.

  Такі зміни в сфері насінництва отримали схвальні відгуки з боку ЄС. Влітку минулого року експертами Європейської Комісії «Охорона здоров'я і прав споживачів» (САНКО) було проведено аудит з метою оцінки системи офіційного контролю та сертифікації насіння зернових в Україні та відповідності вимогам ЄС.

  За офіційними даними Єврокомісії, українська система контролю за виробництвом та сертифікацією насіння організована належним чином.

  «Це означає, що насіння, вироблене і сертифіковане в Україні, відповідає європейським нормам і визнається еквівалентним виробленим та сертифікованим в країнах ЄС, що підтверджено відповідним звітом. Вперше в сучасній історії вітчизняні виробники насіння зернових колосових культур, кукурудзи та сорго отримали можливість виходу зі своєю продукцією на міжнародні ринки», - наголосив Олексій Павленко.