• In English
 • Олексій Павленко: Заходи з дерегуляції наблизили українське законодавство до світових стандартів
  опубліковано 01 лютого 2016 року о 11:44

  Низка дерегуляційних норм, які прийняті в Україні, наблизили продовольче та сільськогосподарське законодавство до світових стандартів. До такого висновку прийшли спеціалісти Міністерства сільського господарства США (USDA Foreign Agricultural Service) в опублікованому звіті «Україна. Продовольчі та сільськогосподарські правила і стандарти імпорту».

  «Американські спеціалісти високо оцінили проведені заходи з дерегуляції галузі. Зокрема, такі кроки, як відміна карантинного сертифікату, лібералізація законодавства у сфері насінництва, спрощення санітарно-гігієнічного контролю отримали схвальні відгуки від Міністерства сільського господарства США», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  Крім того, в звіті зазначено, що серед важливих досягнень, які дозволили вітчизняному агросектору наблизитись до світових норм і стандартів, належить:

   створення Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів - єдиного органу, який буде відповідати за контроль та якість всіх продуктів тваринного походження, харчових продуктів і кормів;

  перенесення відповідальності за неякісні продукти з державних органів на виробників та імпортерів. Згідно з чинним законодавством, імпортер повинен знати постачальника і клієнта в торговому ланцюгу за принципом «один крок назад» і «один крок вперед»;

  сертифікація органічної продукції. Україна прийняла органічне законодавство в 2013 році, з основними змінами в 2015 році як частині дерегулятивного пакета. Продукти, які сертифіковані в ЄС як органічні, приймаються в Україні  без додаткової сертифікації.

  «Також важливим кроком у напрямку дерегуляції стало визнання європейської системи контролю еквівалентною українській. Це відкрило шлях для імпорту товарів, затверджених Єврокомісією та включених до відповідних реєстрів. Тепер Європейський номер визнаний необхідною і достатньою умовою для імпорту», - додав Міністр.