• In English
 • Українські сталеві канати повертаються на ринок ЄС
  опубліковано 28 січня 2016 року о 14:04

  27 січня 2016 року в Офіційному Журналі ЄС було опубліковано рішення Європейської Комісії за результатами офіційного перегляду діючого антидемпінгового мита, яке було ініційоване в листопаді 2014 року з ініціативи українського виробника. За результатами перегляду, діюче антидемпінгове мито в ЄС проти імпорту українських сталевих канатів виробництва ПрАТ “ВО “Стальканат-Сілур” знижено з 51,8% до 10,5%. Нова ставка антидемпінгового мита набирає чинності наступного дня після публікації рішення Європейської Комісії в Офіційному Журналі ЄС: 28 січня 2016 року.

  Текст рішення за посиланням: http://eur-lex.europa.eu/legal%20content/EN/TXT/PDF/?uri=OJ:JOL_2016_019_R_0002&from=EN.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська  наголосила на тому, що усунення діючих обмежень та бар’єрів на зовнішніх ринках для нашої продукції є одним із пріоритетів у роботі відомства.

  “Міністерство підтримувало і підтримує всі дії українських виробників, які спрямовані на усунення діючих антидемпінгових заходів і відстоювання їх інтересів у нових розслідуваннях. Суттєве зниження антидемпінгового мита - це результат довготривалої та кропіткої роботи нашого виробника. Надважливо, що позиція Мінекономрозвитку була активно підтримана та відстоювалася на дипломатичному та найвищому державному рівні”, -  підкреслила  Наталія Микольська.

  Нагадаємо, що антидемпінгові заходи у розмірі 51,8% щодо сталевих канатів і тросів були застосовані в ЄС ще з 1999 року. З того часу кожні п’ять років заходи продовжувалися за результатами відповідних переглядів, при цьому ставка мита не змінювалася, бо перегляди у зв’язку із закінченням терміну дії заходів у ЄС не передбачають можливості зміни ставки мита. Даний вид перегляду, так званий проміжний перегляд (interim review), передбачав саме перерахунок ставки антидемпінгового мита для ініціатора.

  Важливо також зазначити, що антидемпінгові заходи щодо канатів і тросів - це один із двох заходів, що залишаються чинними в ЄС щодо української продукції. Європейський Союз послідовно знімає торговельні обмеження щодо української продукції. Так, на початку минулого року були скасовані антидемпінгові заходи щодо імпорту українських зварних труб.

  Сергій Лавриненко, генеральний директор ПрАТВО“Стальканат-Сілур” дав наступну оцінку такому результату і поділився планами щодо розширення виробництва: “Ми сподівалися на повне скасування мит, оскільки ми дійсно вже жодним чином не загрожуємо виробникам канатів на ринку Європи, а підстави для введення мит 16-річної давнини втратили актуальність багато років тому. Однак, процес перегляду був дуже складним, а ставлення представників Єврокомісії до збору, перевірки та скрупульозного аналізу величезних масивів інформації свідчило про аж ніяк не формальний підхід до розслідування.

  Тим не менш, ми вважаємо результат перегляду успіхом, досягти якого нам вдалося завдяки, насамперед, професійній роботі нашої команди. Важливу роль зіграла підтримка держави - постійна увага до даного перегляду приділялася на різних рівнях взаємодії Україна-ЄС.

  Отримана зараз можливість відновити постачання канатів у ЄС навряд чи дозволить нам одразу ж різко збільшити обсяги виробництва - процес входження на ринок буде складним. Але зараз ми отримали серйозний стимул до вдосконалення технології та інвестицій у виробництво канатів. Так, вже в кінці 2015 року ми уклали контракти та здійснили авансові платежі на постачання нового обладнання на суму 16,5 млн. грн. У лютому - підписуємо контракти та здійснюємо авансові платежі на постачання обладнання вартістю ще близько 50 млн. грн. Акціонери прийняли рішення продовжувати інвестувати такими безпрецедентно високими для нас темпами протягом найближчих трьох років. Це - найважливіший результат перегляду”.