• In English
 • АМКУ представив результати прогресу реформування системи конкурентної політики в Україні
  опубліковано 28 січня 2016 року о 14:26

  27 січня 2016 року в м. Брюссель (Королівство Бельгія) Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв взяв участь у спеціальному заході з питань конкуренції, організованому фірмою RBB Economics за підтримки провідних юридичних фірм.

  Юрій Терентьєв взяв участь у дискусіях з широкого кола питань застосування законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, антимонопольного права, корпоративного права, спорів та розслідувань у зазначених сферах, застосування економічного аналізу під час розгляду справ та аналізу ринків.

  Особливу увагу Голова Комітету приділив питанням вивчення теоретичних та практичних аспектів імплементації норм Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які регулюють відносини конкуренції між сторонами та належать до компетенції Комітету.

  Доповідь Голови Комітету щодо основних напрямів діяльності Комітету та актуальних завдань розвитку системи захисту конкуренції в Україні викликала схвальну оцінку з боку учасників заходу.

  «У своїй діяльності ми використовуємо досвід країн-членів ЄС, оскільки це має вагоме значення для ефективного реформування національного законодавства з метою імплементації Угоди про асоціацію шляхом наближення українського конкурентного законодавства до права Європейського Союзу», – наголосив Юрій Терентьєв у своєму виступі.

  Також було представлено розгорнутий опис кроків, які вже зроблено Антимонопольним комітетом на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і зазначено конкретні перспективи розвитку конкурентного права.

  Участь у зазначеному заході сприятиме більш широкому застосуванню в діяльності Антимонопольного Комітету України економічного інструментарію під час вивчення становища суб’єкта господарювання на ринку та доведення вчинення порушень у вигляді зловживань монопольним становищем та антиконкурентних узгоджених дій.