• In English
 • Айварас Абромавичус: Підтримка закордонних експортно-кредитних агенцій допоможе відкрити дорогу в Україну для приватних інвесторів
  опубліковано 28 січня 2016 року о 13:24

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус відкрив перший масштабний міжнародний захід для експортно-кредитних агенцій, зацікавлених Україною. Високий рівень Міжнародної конференції «Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агенцій і багатосторонніх фінансових інституцій», яку організувала Американська торговельна палата, означає, що інвестори зацікавлені українським ринком.

  “Торік ми гасили пожежі, а в цьому році ми зобов'язані запустити економічний ріст. 2016 має стати роком залучення інвестицій і масштабної приватизації, а дерегуляційна реформа слугуватиме засобом досягнення нашої основної мети - усунення бар'єрів для бізнесу”, – підкреслив Айварас Абромавичус та зауважив, що експортно-кредитні агентства допоможуть приватному капіталу зайти в Україну, адже вони оперують кредитними коштами та покривають ризики приватних інвесторів.

  Міністр також зазначив, що Мінекономрозвитку і він сам напряму працюватиме з кожною агенцією, щоб з'ясувати, відповідно до статусу їх роботи в Україні, чим можливо допомогти для збільшення їх активності, які є питання, і як ми можемо пришвидшити залучення інвестицій з їх країн.

  У ході конференції виступили представники північноамериканських, європейських та азіатських експортно-кредитних агенцій. Вони роз'яснили особливості наявних чи можливих програм для України. Від США були: OPIC, Eximbank, USAID, EDC. Європа була представлена такими країнами, як Німеччина, Франція, Нідерланди, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Австрія, Італія, Ізраїль, Польща, Чехія, Туреччина, а  Азія - Японією, Кореєю, Китаєм. Про можливості та стратегії МФІ для України розповіли учасники від ЄБРР, МФК.

  Під час тематичних панелей учасники розглянули основні напрямки для інвестування в Україну на 2016-2017.

  “В Україні ще не було Уряду більш відкритого для бізнесу”, – зауважив, підсумовуючи конференцію, Міністр економічного розвитку і торгівлі України.