• In English
 • "Дерегуляція в портах прибирає можливості для корупції", - Андрій Пивоварський
  опубліковано 25 січня 2016 року о 18:23

  Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський взяв участь у конференції «Створюємо відкритий митний простір», що відбулась 25 січня в Одесі.

  Захід був присвячений реформуванню роботи Одеської митниці та процедурам дерегуляції.

  У вітальній промові Андрій Пивоварський розповів про програму дерегуляції, яку минулого року започаткувало Міністерство інфраструктури на рівні портів. Було суттєво скорочено кількість контрольних процедур, зведено до мінімуму кількість і тривалість процедур при оформленні вантажу, що дозволить бізнесу економити близько 8 млрд. грн. на рік. У грудні підписано меморандум про співпрацю в галузі інформаційних технологій з Державною фіскальною службою України.

  На переконання Міністра, зусилля відомства разом з впровадженням ініціатив місцевої влади підвищать конкурентоздатність портів Одеського регіону у порівнянні з портами інших чорноморських держав. «Ми приступили до другого етапу дерегуляції. Зараз працює робоча група, яка повинна привести митні процедури в портах до найкращих європейських стандартів. Таких, коли переважна більшість процедур відбувається ще до того, як човен заходить в акваторію порту. Це можливо за рахунок поєднання електронних систем митниці та портових операторів. Плануємо, що вже на початку березня почнемо впроваджувати ініціативу в життя, і це спростить логістику вантажів», – підкреслив Андрій Пивоварський.

  В рамках конференції Міністр також долучився до церемонії символічної закладки першої цеглини  будівництва нового митного терміналу.