• In English
 • У 2016 році зростуть мінімальні соціальні стандарти, виплати одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, - Павло Розенко
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 13:23

  У Державному бюджеті України на 2016 рік передбачене підвищення мінімальних соціальних стандартів двічі протягом року – з 1 травня та з 1 грудня.  В цілому протягом року соцстандарти зростуть на 12,5%. Про це на брифінгу в Будинку Уряду заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

   За словами Міністра, на кінець 2016 року мінімальний розмір заробітної плати (прожитковий мінімум для працездатних осіб) складе 1550 грн., мінімальний розмір пенсії (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) - 1208 грн.

   «Ми поступово переходимо в режим, коли соціальні виплати будуть підвищуватися і індексуватися регулярно», - зауважив він.

   Також Павло Розенко зауважив, що у наступному році продовжиться реформування системи пільг і соціальних виплат та адресність їх надання.

   «Зокрема, це стосується виплат одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Ми збільшуємо розміри цих допомог, але отримувати ці соціальні виплати будуть лише ті, хто цього реально потребує», - пояснив Міністр.

  Так, для одиноких матерів розмір мінімальної допомоги буде збільшений із 50% до 100% прожиткового мінімуму, державної допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, – з 30% до 50% прожиткового мінімуму.