• In English
 • Павло Розенко розповів про основні зміни у пенсійному забезпеченні у 2016 році
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 13:32

  У 2016 році буде обмежений розмір максимальної пенсії та зросте розмір пенсії, яка підлягає оподаткуванню.

   «Ми фіксуємо максимальний розмір пенсії, вище якого призначатися пенсія в Україні не буде. Цей розмір складає 10 740 гривень. На наше переконання, найвищий розмір пенсії не повинен перевищувати розумних меж», - сказав Міністр соціальної політики України Павло Розенко на брифінгу у Будинку Уряду.

  Він також повідомив, що у 2016 році буде збережена норма щодо оподаткування пенсій у розмірі 15%, які перевищують три розміри мінімальної заробітної плати. Водночас, наголосив Міністр, у зв’язку з підвищенням мінімальних соціальних стандартів розмір пенсії, яка підлягає оподаткуванню зросте із 3654 грн. до 4134 грн. «Тобто пенсії менші за 4134 оподатковуватись не будуть», - пояснив він.

  За словами Павла Розенка, у 2016 році продовжиться обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів. «Для усіх категорій державних службовців та посад, які прирівняні до державної служби, зберігатиметься необхідність вибору - або пенсія, або заробітна плата. Також буде продовжена дія норми щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам у розмірі 85%», - додав глава Мінсоцполітики.