• In English
 • Олексій Павленко: Наша мета - нарощувати обсяги експорту аграрної продукції
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 13:14

  «Україна сьогодні - важливий гравець на світовому аграрному ринку. Ми займаємо передові позиції по експорту соняшникової олії, кукурудзи, ячменю, пшениці, сої та курятини. Наша мета на 2015/2016 маркетинговий рік - досягти рекордного експорту по ключовим експортним позиціям та збільшити обсяги експорту аграрної продукції у 2016 році на суму близько 16 млрд. дол.», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на порталі «РБК-Україна».

  За його словами, такий результат стане не тільки свідчення потужності аграрного сектору, але й запорукою покращення валютного балансу в Україні. Державна скарбниця отримає додаткові валютні надходження на суму понад 1 млрд. дол., що майже на 7% більше показника 2015 р.

  Крім того, планується нарощувати виробництво та експорт продукції переробки з високою часткою доданої вартості. А це - нові робочі місця, розвиток інфраструктури, збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

  «Непогано було б задуматися про виробництво нішевої продукції, яка посяде своє місце на світовому ринку. Нашою візитною карткою може стати органічна продукція. Продукція «без ГМО» має перевагу на ринку, довіру споживача і попит на неї буде завжди. У найближчому майбутньому ми плануємо приділити значну увагу її виробництву», - наголосив Олексій Павленко.

  Водночас через недосконалість діючого законодавства та невідповідність його європейським нормам, аграрії не мають можливості виробляти та реалізовувати органічну продукцію у повній відповідності з найкращими практиками європейських та інших країн. Тому першочерговим завданням, на думку Міністра, є сприяння прийняттю нової редакцію закону «Про органічне виробництво та обіг органічної продукції».

  Також завдяки дерегуляційним заходам, які залишаються пріоритетним напрямком реформ в агросекторі, великі шанси на успіх має розвиток біологічних видів палива.

  «Наступного року передбачається зосередити сили на розробці законопроекту, який забезпечить створення сприятливих умов для розвитку таких видів палива. Зокрема, законопроектом передбачається скасування необхідності ліцензування виробництва біопалив, виключення біоетанолу та біодизельного палива з переліку підакцизних товарів, а також гармонізації законодавства у сфері виробництва біопалива з нормами Євросоюзу та Енергетичного Співтовариства», - зазначив Олексій Павленко.