• In English
 • Юлія Ковалів: Інвестори зможуть обирати більш зручну форму плати за концесію
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 16:24

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало зміни до методики визначення розміру концесійних платежів. Новий підхід надає більшу гнучкість для інвесторів і забезпечує збільшення надходження до бюджету. Про це повідомила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів під час круглого столу в Києві, присвяченому розвитку концесій.

  За словами Юлії Ковалів, нова методологія пропонує три варіанти розрахунку платежів: прибутковість на актив, частка від прибутку проекту чи фіксований платіж. Крім того, інвестори зможуть обрати змішану систему оплати. «Нову методику визначення концесійних платежів буде подано на розгляд Уряду ще в грудні. Ми сподіваємося, що всі нові договори концесії будуть укладатися за цими новими правилами», - повідомила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Вона також зазначила необхідність внесення змін в чинне законодавство щодо механізму здійснення концесійних платежів. Так, можливість погасити концесійні платежі через інвестиції в об'єкт суттєво зменшує доходи бюджету, що особливо помітно, наприклад, у галузі вугледобування. Юлія Ковалів упевнена, що інвестиційні відносини треба окремо прописувати в договорі та чітко відділяти від концесійних платежів, які мають надходити до бюджету.

  Міністерство також займається розробкою нової версії Закону про концесію, який повністю переглядає умови оформлення концесії на будівництво нових об'єктів, у першу чергу - доріг. Головне завдання запропонованих змін – зробити механізм концесії більш привабливим для інвестора, оскільки діючі умови не дозволили реалізувати жодного успішного проекту у цій сфері.