• In English
 • Наталія Яресько: Доходи Держбюджету-2016 очікуємо на 16 відсотків вищі, аніж цьогорічні
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 16:36

  Доходи Державного бюджету-2016 складатимуть 601 млрд. грн., що на 16  відсотків вище, ніж цьогорічні. Про це повідомила Міністр фінансів Наталія Яресько на брифінгу в Будинку Уряду у вівторок, 15 грудня.

  Наталія Яресько зазначила, що бюджет побудований на проекті податкової реформи Мінфіну, яка була ухвалена на засіданні Національної ради реформ. Документ ґрунтується на наступних показниках макроекономічного прогнозу: реальний економічний ріст ВВП – 2%, інфляція 12 %.  Очікуваний курс гривні – 24,1,  номінальний ВВП – 2262 млрд. гривень, середня ціна газу 225 дол. за тис. кубометрів. Видатки бюджету передбачаються у 674 млрд. грн., що становить приблизно 16% бюджету-2015.

  «Водночас головним чинником зростання видатків є необхідність збільшення фінансування дефіциту Пенсійного фонду в зв‘язку з запропонованим зменшенням ЄСВ у середньому з  41 до 20 відсотків», - зазначила Наталія Яресько.

  Міністр повідомила, що «без урахування змін у дефіциті Пенсійного фонду, а також потреб на збільшення фінансування оборони, всі інші статті видатків зменшуються приблизно на 70 млрд. грн». Прогнозований дефіцит бюджету - 84 млрд. грн., або, 3,7 відсотків ВВП.

  Наталія Яресько наголосила, що бюджет передбачає збільшення соціальних стандартів для всіх громадян - вони зростатимуть двічі у травні і грудні, сумарно на 12, 5% відсотка. Також бюджетом передбачено 5,8 млрд. грн. на закупівлю медзасобів, 3,5% млрд. грн. – фінансування будівництва доріг.

  «Наразі серйозна проблема – вкрай неефективне використання бюджетних коштів, - наголосила Міністр. -  Тому ми пропонуємо цілу низку структурних реформ, що допоможуть значно підвищити ефективність використання бюджетних коштів і в цілому знизити видатки».

  Зокрема, буде проведено верифікацію, аби пересвідчитись, що соціальну допомогу отримують реальні люди, а не «мертві душі». Один цей крок допоможе зекономити для бюджету 5 млрд. грн., більш широке запровадження електронних закупівель – ще 2,5 млрд. грн.