• In English
 • Представники ЗМІ відвідали зону відчуження
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 16:18

  Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) спільно з ДП «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» організувало 14 грудня 2015 року  прес-тур для представників ЗМІ до Дня вшанування учасників ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Метою прес-туру було ознайомити журналістів з роботою підприємств зони відчуження.

  Представники Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами»  показали гостям Мобільний лабораторний комплекс, який був створений  для пошуку в польових умовах у зоні відчуження траншей і буртів пунктів тимчасової локалізації радіоактивних відходів (ПТЛРВ)  та аналізу характеристик радіоактивних відходів(РАВ), що розміщені в ПТЛРВ.

  У супроводі виконуючого обов’язки генерального директора ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» Сергія Кірєєва гості відвідали Центральну аналітичну лабораторію II класу з характеризації РАВ, де їм розповіли про роботу лабораторії  та ознайомили із сучасним обладнанням.

  Також представники ЗМІ відвідали Комплекс виробництв «Вектор»,  створення якого було викликане необхідністю мінімізації екологічної небезпеки, пов’язаної з територіями, радіоактивно забрудненими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Генеральний директор Державної корпорації «УкрДО «Радон» Валентин Мельниченко розповів про поточні роботи та подальші проекти.

  Гості побували також на оглядовому майданчику об’єкта «Укриття» ДСП «Чорнобильська АЕС».

  Після завершення прес-туру відбувся брифінг за участю голови громадської ради ДСП «Чорнобильська АЕС» Сергія Парашина та генерального  директора підприємства Ігоря Грамоткіна. Гостям  відповіли на питання щодо подальшого функціонування ЧАЕС та перспектив  існування зони відчуження.