• In English
 • Олексій Павленко: Експорт агропродукції за 11 місяців склав більше 13 мільярдів доларів США
  опубліковано 10 грудня 2015 року о 15:55

  «За 11 місяців цього року загальний експорт агропродукції склав більше 13 мільярдів доларів США. Таким чином ми суттєво підтримали фінансову безпеку країни. Ми маємо рекордні цифри по експорту: перше – 34,8 млн. тонн зернових, друге – рекордні показники в історії України позитивних валютних надходжень саме від аграрної сфери - за 10 місяців отримано 8,8 млрд. доларів США», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  За словами Міністра, рекордні показники експорту зернових дозволили потрапити Україні до трійки світових експортерів цієї продукції, поступившись лише США і ЄС. Сьогодні агропромисловий комплекс України, безумовно, є локомотивом економіки, забезпечуючи 14 % загального обсягу ВВП. Наша країна займає одні з найвищих позицій в рейтингах світових експортерів аграрної продукції: ми 1-і в світі по постачаннях соняшникової олії, треті - кукурудзи, 4-і - ячменю, 6-і - пшениці, 7-і - сої та 8-і - курятини.

  Наша мета в найближчі роки експортувати аграрну продукцію на понад 20 млрд дол. США. При цьому ми плануємо збільшити виробництво та експорт продукції переробки з високою часткою доданої вартості, що стане можливим за умови системного впровадження практики сталого сільського господарства ЄС та системи безпечності харчових продуктів.

  «Аграрний сектор утримує статус найбільш перспективної галузі в системі національного господарства України. Всупереч очікуванням скептиків, за цей рік нам вдалося не тільки забезпечити продовольчу безпеку країни, але й втілити експортний потенціал вітчизняного агросектору, наростити виробничі потужності та розширити міжнародні зв’язки. Все, що зараз необхідно, - подальша цілеспрямована робота, від якої багато в чому буде залежати економіка всієї країни», - наголосив Олексій Павленко.