• In English
 • Геннадій Зубко: Новий закон про державну службу - нова якість державного управління
  опубліковано 10 грудня 2015 року о 17:07

  З прийняттям Верховною радою Закону України «Про державну службу» ми отримаємо якісно нову систему державної служби та чиновників, які несуть відповідальність за результати своєї роботи.

  Так прокоментував рішення Верховної ради Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Чернігова.

  «Я хочу подякувати цільовій команді реформ Національної ради реформ з якою ми разом починали підготовку цього законопроекту», - сказав він.

  Геннадій Зубко наголосив, що наполегливість Голови Верховної ради Володимира Гройсмана як на початку процесу розробки цього закону, так і під час його розгляду у сесійній залі, дозволила парламентарям прийняти результативне рішення.

  «Прийняття закону є значущим етапом у проведені реформи децентралізації. Нові громади мають отримати не лише додаткові фінанси та нові повноваження. На місцях мають бути люди спроможні їх виконувати ефективно, - зауважив він. - Після прийняття цього закону має бути прийнято закон про службу в органах місцевого самоврядування».

  Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що завдяки новому закону з’явилась можливість збільшити рівень заробітних плат для державних службовців: «Це дасть можливість збільшити рівень зарплат найбільш ефективним працівникам».

  За словами Геннадія Зубка, відтепер виключений суб’єктивний вплив керівника на рівень заробітної платні співробітників. Чиновників буде переорієнтовано з процесу на досягнення результатів. Збільшиться постійна частина доходу – до 70%. Введено просту класифікацію посад державної служби – категорія А,Б,В.

  «На держслужбу залучатимуть фахові кадри. Відбір на вакантні посади буде здійснюватися виключно на конкурсних засадах. Громадськість та експерти будуть включені до кадрових комісій всіх державних органів», - пояснив він.

  «Серед позитивних наслідків закону – припинення політичного впливу на чиновників, держслужбовцям категорії "А" заборонено участь в політичних партіях. Запровадження посади Державних Секретарів міністерств, які керують апаратом та забезпечують виконання Міністерством основних функцій, дозволить зберегти професійні команди при зміні Міністрів», - додав Геннадій Зубко.