• In English
 • Міністр фінансів Наталія Яресько представила компромісний варіант проекту податкової реформи
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 11:40

  8 грудня на засіданні Національної ради реформ Міністр фінансів Наталія Яресько представила компромісний варіант податкової реформи, що був сформований на базі проекту Міністерства фінансів з урахуванням пропозицій народних депутатів, бізнесу та громадськості.

   16-те засідання Національної ради реформ було присвячене податковій реформі та відбувалось під головуванням Президента України Петра Порошенка, за участі Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана.

   Презентуючи компромісну концепцію податкової реформи, Міністр фінансів України Наталія Яресько підкреслила, що останні чотири місяці в Україні були надзвичайно інтенсивними та насиченими з точки зору публічного обговорення податкової реформи. Однак Міністерству фінансів вдалося створити відповідальну концепцію податкової реформи з урахуванням коментарів та побажань, що відповідають загальній філософії реформи, та які можливо запровадити без розбалансування системи державних фінансів.

   «Як і першопочаткова пропозиція Міністерства фінансів, оновлений проект реформи побудовано на принципах відповідальності, простоти, справедливості, ефективності та системності. Ми твердо віримо, що лише реформа, побудована на таких принципах і цінностях, зможе дати значний поштовх розвитку підприємництва, розбудові бізнесу, створенню нових робочих місць та процвітанню країни в цілому», - зазначила під час виступу Міністр фінансів.

   За словами Наталії Яресько, серед ключових новацій внесених пропозицій до Податкового кодексу - запровадження ставок ПДФО та податку на прибуток до 18% вже з наступного року, та до 17% вже з 2017-го. Пропонується також кардинально знизити оподаткування зарплат, та вже в наступному році знизити ЄСВ з близько 41% до 20%. Серед інших нововведень - запровадження перехідного періоду для переходу аграрного бізнесу на загальну систему оподаткування, а також ціла низка важливих моментів в адмініструванні податків, зокрема, щодо демілітаризації податкової міліції, створення електронного кабінету платника податків, створення абсолютно прозорої, повністю автоматичної системи відшкодування ПДВ тощо.

   «Зазначений компроміс щодо податкової реформи дозволить нам відповісти на запит суспільства та підприємців України щодо швидкого зниження податкового навантаження в Україні, та водночас допоможе нам створити справедливе і прозоре податкове законодавство, та розпочати важливий процес ліквідації численних викривлень в ньому. Це сприятиме відновленню довіри громадян до податкової системи, що, в свою чергу, дасть підстави сподіватися на детінізацію української економіки», - підкреслила Міністр фінансів.

   За результатами засідання компромісний варіант концепції податкової реформи Міністерства фінансів отримав схвалення Президента України та підтримку всіх учасників. Тож найближчим часом оновлений проект податкової реформи буде поданий на розгляд Верховної Ради.