• In English
 • Україна зайняла у світовому рейтингу відкритості державних даних Global Open Data Index 54 місце
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 11:44

  Україна зайняла у світовому рейтингу відкритості державних даних Global Open Data Index 54 місце з 134 країн світу в 2015 році. Кожного року рейтинг визначає наскільки уряди різних країн зробили державні дані більш доступними та відкритими для суспільства. Одним з важливих чинників збільшення відкритості даних в Україні є відкриття даних про витрати бюджетних коштів на порталі «Є-Дата» www.e-data.gov.ua та даних про державні закупівлі.

  Проект «Є-Дата» забезпечує прозорість бюджетних процедур, дозволяє кожній людині бачити транзакції в режимі реального часу, й є інструментом аналізу та контролю за виконанням бюджету, що допомагає в боротьбі з корупцією. «Є-Дата» є першим в Європі подібним ІТ-рішенням для опрацювання та щоденної публікації даних про транзакції Державної казначейської служби України, де лише за день проходить близько 1 млн. транзакцій.

  Заступник Міністра фінансів та координатор проекту «Є-Дата» Оксана Маркарова з приводу досягнень України в цьому рейтингу зазначила: «Таке досягнення - це той самий випадок, коли спільні зусилля дали результат. Коли ти маєш сміливість боротися, твої зусилля приносять плоди. Завдяки, в тому числі, проекту «Є-data» Україна зайняла достойне 54 місце зі 134 країн світу в світовому рейтингу Global Open Data Index 2015 року».

  Міністерство фінансів України продовжує впроваджувати революційну IТ-платформу, портал «Є-дата», яка дозволяє зробити використання державних коштів прозорим, задовольняє інтерес та право громадськості на оперативне отримання достовірної інформації щодо державних транзакцій, а також покращує ситуацію в боротьбі з корупцією.

  Офіційний веб-портал використання публічних фінансів «Є-Дата» доступний за посиланням http://e-data.gov.ua/