• In English
 • Еміне Джеппар: Кримські журналісти вперше отримали технічну допомогу на суму біля 4 млн. грн.
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 12:17

  8 грудня 2015 року Міністерство інформаційної політики України організувало в інформаційному агентстві «Укрінформ» круглий стіл, присвячений результатам спільного проекту Східноєвропейського демократичного центру (Польща) та організації «Інтерньюз-Україна», щодо надання технічної допомоги редакціям та журналістам, які висвітлюють кримську проблематику.

  За словами програмного директора «Інтерньюз-Україна» Андрія Кулакова, за результатами конкурсу, професійне обладнання на суму 3 млн. 780 тис. грн. отримали 21 редакція та 15 журналістів, які працюють в Криму, або за його межами.

  «Цей проект став можливим завдяки коштам, наданим Мустафою Джемілєвим, які він отримав разом з польською премією «Солідарність». Журналісти отримували технічну допомогу на суму до 2 тис. євро, редакції – до 10 тис. євро. Результати конкурсу підбивала спеціально створена експертна рада, що складалася із шести членів», – зазначив Андрій Кулаков.

  Радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар наголосила, що технічна допомога журналістам є одним з найуспішніших проектів, які були реалізовані з часів анексії півострова.

  «Надання технічної допомоги – вважаю найбільш успішним проектом щодо підтримки свободи слова в Криму. Оскільки техніка для кримських журналістів є чи не головною запорукою продовження своєї професійної роботи та висвітлення кримської проблематики, – сказала Еміне Джеппар. –  Вважаю, що подібні проекти мають стати довгостроковим системним  інструментом підтримки українських медіа та журналістів з окупованих територій».

  Проект був запущений в березні 2015 року за підтримки фонду Міжнародної Солідарності. Метою проекту стало надання технічного обладнання журналістам та редакціям, які працюють із кримською темою.

  Обов’язки одного з членів експертної комісії, яка відбирала заявки конкурсантів, виконував радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму. Протягом всього періоду реалізації проекту МІП надавало його організаторам консультативну, організаційну та інформаційну підтримку.

  У заході взяли участь: Ігор Добко - керівник проекту Східноєвропейського демократичного центру, Андрій Кулаков - програмний директор «Інтерньюз-Україна», Сергій Костинський – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Еміне Джеппар - радник Міністра інформаційної політики України, Валентина Самар - директор, головний редактор «Центру журналістських розслідувань», Гаяна Юксель – головний редактор інтернет-видання QHA, член Меджлісу кримськотатарського народу, Алім Алієв – журналіст, співзасновник «КримSOS», а також інші журналісти, громадські діячі та експерти.