• In English
 • МЗС: Підписано Програму співробітництва ГУАМ-Японія
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 20:42

  3 грудня на полях 22-ої Міністерської зустрічі ОБСЄ (м.Белград, Сербія) відбулася зустріч ГУАМ – Японія, в якій взяли участь міністри закордонних справ України Павло Клімкін, Азербайджанської Республіки Ельмар Мамедьяров, Грузії Георгій Квірікашвілі, Молдови Наталія Герман та Державний міністр закордонних справ Японії Йодзі Муто.

  Під час зустрічі було обговорено перспективи розвитку двосторонньої взаємодії як у контексті вирішення важливих регіональних та глобальних проблем, так і в рамках секторальної співпраці сторін.

  Японська сторона підтвердила свою налаштованість на підтримку суверенітету та територіальної цілісності держав-членів ГУАМ.

  Сторони визначили такі пріоритетні напрями співпраці як зміцнення енергетичної безпеки та сприяння розвитку відновлювальної енергетики, просування спільного туристичного продукту країн-членів ГУАМ, попередження та ліквідація наслідків стихійних лих і техногенних катастроф, у т.ч. поводження з відходами, розвиток медицини.

  П.Клімкін та Й.Муто підписали Програму співробітництва ГУАМ-Японія, яка спрямована, насамперед, на питання економічного розвитку регіону країн-членів ГУАМ і передбачає розробку конкретних секторальних проектів.