• In English
 • На засіданні Ради міністрів закордонних справ ГУАМ позитивно оцінено головування України в Організації у 2015 році
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 20:14

  3 грудня 2015 року на полях 22-ої Міністерської зустрічі ОБСЄ (м.Белград, Сербія) відбулocя засідання Ради міністрів закордонних спав Організації за Демократію та Економічний Розвиток – ГУАМ за участі глав зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна, Азербайджанської Республіки Ельмара Мамедьярова, Грузії Георгія Квірікашвілі, Молдови Наталії Герман.

  Учасники засідання позитивно оцінили виконання Програми головування України у 2015 році, відзначивши помітну активізацію діяльності ГУАМ та підвищення рівня координації дій держав-членів в усіх сферах співробітництва.

  Було констатовано досягнення реального поступу в реалізації проектів співпраці, у тому числі оформлення зони вільної торгівлі ГУАМ, імплементації концепції транспортного коридору ГУАМ, сприяння торгівлі та транспортуванню. зміцнення парламентської складової співробітництва, посилення взаємодії держав-членів у рамках ООН.

  Пріоритетами у діяльності ГУАМ були визначені,  зокрема, поглиблення секторального співробітництва, розширення співпраці з країнами-партнерами – Японією та США, налагодження взаємодії з ЄС та Вишеградською четвіркою.

  РМЗС було ухвалено рішення про перехід головування в ГУАМ з 1 січня 2016 року до Азербайджану.