• In English
 • Обов'язковою умовою ринку сільгоспземель має стати ефективна система торгів, - Ярослав Краснопольський
  опубліковано 27 листопада 2015 року о 14:20

  Обов’язковим елементом майбутнього ринку земель сільгосппризначення повинна стати ефективна діюча система земельних торгів. Про це повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України 27 листопада 2015 року.

  «Важливим є розвиток іпотеки права користування земельними ділянками. Також для ефективного функціонування ринку земель потрібно визначити обсяги цього ринку через проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення», - наголосив Перший заступник Міністра.

  Також Ярослав Краснопольський розповів, що Міністерство завершило розробку проекту Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 рр: «Мінагрополітики України за участю провідних українських та міжнародних експертів завершило розробку проекту Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 рр., основною метою якої є покращення конкурентоспроможності сільського господарства України, забезпечення сталого розвитку відповідно до міжнародних стандартів, розвиток сільських територій та забезпечення продовольчої безпеки країни».

  Крім того, під час свого виступу він додав, що разом з опрацюванням підходів до питань власне обігу земельних ділянок, паралельному опрацюванню підлягає цілий ряд факторів, які будуть невід’ємною складовою інфраструктури земельного ринку або впливатимуть на ефективність його функціонування: «Однією із основних умов є повноцінне і скоординоване функціонування Державного земельного кадастру та Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що потребує наповнення бази даних кадастру відомостями про земельні паї, об’єднання в одну інформаційну систему систем земельного кадастру та реєстрації прав, надання максимально можливого доступу до інформації цих реєстрів, а також створення простої процедури виправлення помилок у Державному земельному кадастрі».