• In English
 • У Києві відбулась конференція з розробки концепції українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2016"
  опубліковано 27 листопада 2015 року о 14:25

  Робоча група Військово-Морських Сил Збройних Сил України разом з американськими колегами взяла участь у конференції з розробки концепції українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2016», яка відбулася у місті Київ.

  Під час конференції сторони проаналізували досвід, набутий під час проведення навчань «Сі Бриз – 2016», обговорили формат проведення, сценарій та можливий склад учасників міжнародного навчання «Сі Бриз – 2016». Крім того, під час заходу було узгоджено мету, навчальні питання, основні елементи, райони, терміни, місця проведення конференцій з планування та навчання, а також перелік країн та організацій, що мають бути запрошені на майбутні навчання.

  У ході брифінгу українською стороною на чолі з капітаном 1 рангу Олексієм Доскато було викладено інформацію щодо основних заходів Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей, які планується провести у Військово-Морських Силах ЗС України у 2016 році, а саме: мету, терміни, порядок проведення курсу підготовки експертів 2-го рівня за методикою оцінки підрозділів Військово-морських сил (MAREVAL).

  За результатами обговорення, метою майбутнього навчання буде проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні. Варто також зазначити, що «Сі Бриз – 2016» поєднуватиме теоретичний та практичний курси процесу планування та проведення операції за стандартами НАТО, курс лідерства, курс з надання медичної допомоги у бойових умовах, ведення розвідувальної обстановки та інформаційного обміну, висвітлення надводної, підводної та повітряної обстановки з використанням даних від кораблів та літаків, протидії засобам радіоелектронної боротьби та кібер-атакам тощо.

  Подальше проведення українсько-американського навчання серії «Сі Бриз – 2016» є дієвим механізмом підготовки кораблів та підрозділів Військово-Морських Сил ЗС України за стандартами провідних країн.