• In English
 • Роман Насіров: Подолати корупцію в ДФС - одне з пріоритетних завдань
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 16:37

  Про основні заходи боротьби з корупцією в Державній фіскальній службі України повідомили під час прес-конференції Голова ДФС Роман Насіров та начальник Головного управління власної безпеки служби Юрій Шеремет.

  За словами керівника фіскальної служби, боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі стабілізацією та збільшенням надходжень до бюджету було поставлено керівництвом країни. І вирішення його є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно, задля розвитку країни.

  «Зловживання та корупція, які існували в минулі періоди, заважали як нормальному розвитку країни, так і безпосередньо процесу адміністрування податків. Для нас питання подолання корупції, яка існувала в службі в попередніх періодах, - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес і залучатися до нього має не тільки фіскальна служба, а й інші правоохоронні органи, законодавці та суспільство», – наголосив Роман Насіров.

  Але й власними силами в ДФС робиться багато для очищення служби. «Вже з серпня 2015 року, за ініціативою керівника ДФС, почала працювати Антикорупційна програма з комплексом заходів щодо запобігання і протидії корупції в органах ДФС на найближчі два роки. Одним із ключових положень Антикорупційної програми є покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Тобто керівники не тільки протидіятимуть корупції у підрозділі, а також і нестимуть відповідальність за своїх підлеглих», - підкреслив Юрій Шеремет.

  Також для підвищення ефективності роботи змінено структуру Головного управління власної безпеки ДФС. Для уникнення впливу регіональних керівників на територіальні підрозділи з протидії корупції їх введено до структури Головного управління власної безпеки.

  До боротьби з хабарниками в органах ДФС Роман Насіров також закликав долучитися і платників податків. Він нагадав, що у ДФС існує антикорупційний сервіс «Пульс» - гаряча лінія, на яку можна телефонувати у будь-який час та скаржитись на протиправні дії працівників ДФС.

  «Кожне повідомлення ретельно перевіряється. У січні-жовтні ми отримали 241 скаргу про зловживання співробітників ДФС, з них 40 підтвердилось. Але цю роботу потрібно розширювати. Я особисто готовий приймати скарги, які можна повідомити і в приймальню, і залишити на моїй сторінці у Facebook», – заявив Роман Насіров.

  Загалом з початку 2015 року підрозділами власної безпеки ДФС відкрито 481 кримінальне провадження, що на 45% більше, ніж у минулому році. Виявлено 75 випадків хабарництва з боку працівників фіскальної служби. Проти працівників територіальних органів ДФС відкрито 206 кримінальних проваджень за фактами зловживання владою або службовим становищем.

  Повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності оголошено 69 співробітникам фіскальної служби, у тому числі 45 – за одержання неправомірної вигоди. Матеріали 36 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 14 осіб засуджено.