• In English
 • Міненерговугілля: Зміни до Митного кодексу допоможуть спростити процедуру оформлення реверсного газу для України
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 16:45

  Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу».

  Представляючи зазначений законопроект на засіданні  Верховної Ради України, Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин наголосив на важливості документа для спрощення митних процедур для диверсифікації поставок природного газу в Україну.

  Він, зокрема, наголосив: «У зв’язку з тим, що Нафтогаз починає більш активно працювати на імпортному ринку, на реверсному ринку, необхідно вносити зміни до Митного кодексу, для того щоб Нафтогаз міг підписувати договори із суб’єктами транспортування газу в інших країнах, підписувати так звані балансуючі договори». Зміни до Митного кодексу, за його словами, допоможуть спростити процедуру оформлення газу.

  Законопроектом пропонується доповнити статтю 4 Митного кодексу новим пунктом 121, яким вводиться нове поняття – «заміщення природного газу (бекхол)» та визначається сутність такого поняття.

  Згідно із проектом, «заміщення природного газу (бекхол) - операція, під час якої приймання-передача природного газу здійснюється шляхом документального оформлення зустрічних потоків природного газу:

  який перебуває в суміжних газотранспортних системах, -перевізниками-операторами газотранспортних систем України та сусідньої країни по кожному пункту приймання-передачі газу окремо без його переміщення трубопровідним транспортом через митний кордон України;

  який надходить до газотранспортної системі та/або перебуває у газосховищах України, у тому числі під митним контролем, - перевізником-оператором газотранспортної системи України та оператором газосховища без його фізичного закачування в газосховище (відбору з газосховища)».

  Проектом також передбачається визначити особливості митного контролю та митного оформлення операцій із заміщення природного газу (бекхолу), а саме положення про те, що під час здійснення заміщення природного газу (бекхолу) облік природного газу, який переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, здійснюється на підставі документів, які підписуються перевізниками.

  Законопроект зареєстровано за №3074.