• In English
 • Уряд затвердив фінансовий план ДП "Адміністрація морських портів" на 2016 рік
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 17:08

  Завдяки злагодженій роботі фахівців Міністерства інфраструктури України, ДП «АМПУ» і за безпосередньої підтримки Кабінету Міністрів України та особисто Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, вперше з моменту створення ДП «АМПУ» фінансовий план підприємства на наступний рік затверджено вже в поточному. Відповідне розпорядження КМУ №1151-Р розміщене на Урядовому порталі.

  У документі закладені доходи на рівні 7,9 млрд. грн., що на 8,1% більше показника за 2015-й. Чистий прибуток складає 3,06 млрд. грн., що на 2,1% вище цьогорічного показника. Податкові відрахування до бюджетів усіх рівнів та цільових фондів закладені в обсязі майже 2,7 млрд. грн., це на 4,6% більше показника 2015-го. Фінансовим планом передбачено розвиток всіх філіалів за поточними і капітальними витратами, виходячи з запланованої ними необхідності і готовності проектів.

  У 2016 році заплановано проведення експлуатаційних днопоглиблювальних робіт на БДЛК, ГСХ «Дунай-Чорне море» і Херсонському морському каналі, в акваторіях Білгород-Дністровського, Бердянського, Іллічівського, Ізмаїльського, Маріупольського, Миколаївського, Одеського, Ренійського, Херсонського портів, а також СМП «Октябрьськ» та порту «Південний» на суму 890 млн грн. (без ПДВ).

  Проведення капітальних днопоглиблювальних робіт заплановане в акваторіях Іллічівського, Одеського портів, порту «Південний» і на Бузько- Дніпровсько-Лиманському каналі на суму 1,3 млрд. грн. (без ПДВ).

  З метою забезпечення безпеки мореплавства, пошуку і порятунку людей у разі аварії, фінпланом передбачена закупівля додаткових рятувальних катерів, які за своїми характеристиками можуть використовуватися в територіальних водах і зоні відповідальності України навіть в льодових умовах. Крім того, у фінплані відображені всі соціальні питання, що передбачені галузевою угодою та колективними договорами філій.

  Завчасне підписання фінплану дозволить підприємству працювати планомірно і чітко і виконати всі поставлені перед ДП «АМПУ» завдання згідно Закону «Про морські порти України».

  Переглянути документ можна тут..

  Довідково

  Міністерство інфраструктури України запроваджує комплексну реформу галузі морського транспорту. Одне з ключових завдань відомства – залучення інвестицій у портову галузь. Для цього у відомстві склали перелік інвестпроектів у морських портах, який вже продемонстровано потенційним інвесторам в Україні, США та ЄС.

  У червні підписано меморандуми про намір  французької The Soufflet Group інвестувати в Іллічівський порт, у серпні – з АрселорМіттал Кривій Ріг та Cargill. Серед інших завдань Міністерства – підвищення конкурентоспроможності та покращення умов ведення бізнесу в портах, а також мінімізація корупції. Для досягнення цих цілей у відомстві розробили низку заходів з дерегуляції в портах. Серед запроваджених ініціатив – скорочення кількості процедур у портах та задіяних контролюючих органів, запровадження електронного документообігу та автоматизованого радіологічного контролю, скасування обов’язкового контролю ізольованого баласту. Міністерство запровадило зміни до Наказу №316, які вдосконалюють механізм справляння портових зборів. З метою залучення транзитних вантажопотоків відомство ініціювало експеримент зі зниження портових зборів на 50% для транзитних вантажів. Відповідний проект Наказу проходить погодження з центральними органами влади.