• In English
 • Мінінфраструктури залучає іноземців до процесу реформування Укравтодору
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 17:07

  В Укравтодорі запрацює робоча група з реформування дорожньої галузі України. Наказ про це Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підписав 11 листопада 2015 року. До новоствореної команди, окрім українських спеціалістів, увійдуть експерти Литви та Німеччини.

  Згідно з документом до 20 листопада  відбудеться перше засідання робочої групи, на якому спеціалісти проаналізують стан дорожньої галузі України та обговорять подальші дії. Узгоджений план заходів з впровадження необхідних змін в галузі буде поданий на розгляд Міністра інфраструктури до 27 листопада поточного року. Протягом як мінімум наступних півроку робоча група працюватиме над його втіленням.

  «Ще на початку року одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства ми обрали кардинальну зміну підходу до управління дорожньою галуззю України. Увесь цей час ми активно співпрацюємо з різними іноземними експертами. Я дуже вдячний колегам з Німеччини, Литви, Білорусі, які активно діляться досвідом та дуже допомагають у нашому прагненні зробити українські дороги не гіршими, ніж у Європі. У вересні ми підписали програму взаємодії з Міністерством транспорту та комунікацій Литовської Республіки. Їх експерти візьмуть активну участь  у налагодженні роботи Укравтодору, структурними перетвореннями служби. З такою допомогою ми швидше та ефективніше позбудемося радянських методів управління дорожнім господарством», - зазначив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

  Довідково

  У 2015 році Міністерство інфраструктури України розпочало комплексну реформу дорожнього господарства, метою якої є децентралізація, викорінення корупції та забезпечення цільового фінансування доріг. Готується до другого читання законопроект №0954 передачі доріг місцевого значення, коштів і техніки на їх утримання до сфери управління облдержадміністрацій. У липні 2015 року ліквідовано ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Укравтодор невдовзі залишиться лише замовником робіт, а виконавцем і контролером будуть незалежні компанії. Зареєстрований у Верховній Раді законопроект про Дорожній фонд гарантуватиме, що всі гроші від акцизу з нафтопродуктів направлятимуться