• In English
 • У Дніпропетровську відбулась публічна дискусія в рамках проекту «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи»
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 11:56

  6 листопада у Дніпропетровську відбулась чергова публічна дискусія «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи», що проводиться Міністерством фінансів спільно з Українським медіа-центром реформ за ініціативи Прем’єр-міністра України.

  Публічні обговорення податкової реформи із представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості проводяться з метою залучення широкого кола зацікавлених сторін та служать відкритою платформою для обміну думками і пропозиціями щодо реформування податкової сфери.

  У заході в Дніпропетровську взяли участь понад 100 представників місцевих компаній, громадських діячів, бізнес-асоціацій, місцевої влади та ЗМІ. Зокрема, у якості спікерів під час панельної дискусії виступили: заступник Міністра фінансів Олена Макеєва, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман, президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко, директор з економіки і фінансів компанії «Інтерпайп» Денис Морозов. Модератором заходу виступив керівник Українського кризового медіа-центру реформ Тарас Качка.

  Заступник Міністра фінансів Олена Макеєва у вступному слові зазначила, що у Львові та Харкові, де напередодні також проводилися публічні дискусії в рамках «Національного діалогу», громадськість та бізнес активно долучилися до обговорення найбільш проблемних аспектів податкової реформи.

   «Податкова реформа – це складна тема, але і платники податків, і податківці розуміють, що спільну мову хочеться чи ні, але знаходити треба. І ми шукаємо компромісні рішення, які будуть чітко відповідати інтересам бізнесу, громадськості і державі. Саме такі відкриті зустрічі дають змогу створити єдину платформу для обміну думками і поглядами з найбільш проблемних питань податкової сфери», - зазначила Олена Макеєва.

  За її словами, податкова реформа має сприяти побудові простої, прозорої, справедливої податкової системи, що стимулюватиме інвестиції, економічне зростання та створення робочих місць. Водночас, ефективна та відповідальна податкова реформа має забезпечити потреби державного та місцевих бюджетів на виконання пріоритетних видатків.

  Перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман під час свого виступу наголосив на необхідності податкового регулювання економічних процесів на регіональному рівні та окреслив, які ключові проблеми для розвитку області має вирішити податкова реформа.

   «Цьогоріч наш регіон отримав більше 4 млрд. гривен. Це на 30% більше, ніж у 2014-му. Чималу роль при цьому відіграли податки на прибуток, акциз, нерухомість і транспорт, які місцеві бюджети отримали у рамках децентралізації, – зазначив Олег Кужман. – Зміни у податковій реформі можуть впливати на наповнення бюджетів самостійних громад, тому треба враховувати всі особливості».

  За словами президента Дніпропетровської ТПП Віталія Жмуренка, підприємства-члени цієї асоціації в цілому підтримують проект податкової реформи, розроблений Міністерством фінансів, оскільки виступають за створення рівних умов для бізнесу та спрощення адміністрування податків.

  Ключові факти про проект «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи»:

  - проект здійснюється за ініціативи Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка;

  - організаторами проекту є Міністерство фінансів України спільно з Українським медіа-центром реформ за підтримки Фонду «Відродження»;

  - проект передбачає проведення публічних дискусій з представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості у Львові, Харкові, Дніпропетровську та Києві.