• In English
 • У Львові відбулася міжнародна науково-практична конференція "Фізична реабілітація в Україні"
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 12:20

  У Львові відбулася міжнародна науково-практична конференція «Фізична реабілітація в Україні», присвячена проблемам реабілітаційного напрямку в медицині та соціальній політиці.

  Організаторами конференції виступили Український католицький університет, ряд громадських організацій в Україні та діаспорі. Ініціатором проведення такої конференції стала Уляна Супрун, голова гуманітарної ініціативи Світового конгресу українців «Захист патріотів», яку нещодавно призначено директором школи реабілітації Українського католицького університету (УКУ).

  В конференції взяли участь керівник напрямку реабілітації агентства з підтримки НАТО (NSPA NATO) військовий хірург-травматолог з США Фредерік Пежо, полковник у відставці Роман Гайда, фізичний терапевт з Торонто Рената Роман, ерготерапевт, керівник реабілітаційної клініки Наталя Заразка, провідні фахівці в галузі реабілітації з України, США, Канади.

  Міністерство оборони України представляли помічник Міністра оборони України професор, полковник медичної служби Всеволод Стеблюк, який виступив з доповіддю «Особливості бойової фізичної та ментальної травми у ветеранів війни: диференційовані підходи до реабілітації», а також фізичний терапевт відділення відновного лікування Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Леся Каландяк та військовослужбовці, які проходили лікування у ВМКЦ Західного регіону.

  Школа фізичних терапевтів, яка буде створена при Українському католицькому університеті стане кузнею нових кадрів в першу чергу для лікувально-реабілітаційних закладів Західного регіону. За допомогою трастових фондів НАТО при Українському католицькому університеті буде створено реабілітаційний центр.

  Аналогічні освітні програми з підготовки магістрів фізичної терапії та ерго-терапії за підтримки Міністерства оборони Канади та проекту Ліги українок Канади стартують при факультеті біомедичної інженерії КПІ та з підготовки лікарів фізичної та реабілітаційної медицини – в Українській військово-медичної академії. Клінічними базами для реалізації проекту стануть Київський та Ірпінський військові госпіталі та санаторій Міністерства оборони України «Пуща-Водиця».