• In English
 • Держархбудінспекція: У Сватовому від вибухів постраждали 59 житлових багатоповерхівок та 19 об'єктів соціальної сфери
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 09:47

  Станом на 5 листопада 2015 року експертна група за участю представників Держархбудінспекції провела обстеження об’єктів,  які зазнали пошкоджень під час детонації та вибухів боєприпасів у м. Сватове Луганської області. Визначено, що від надзвичайної ситуації постраждали 59 житлових багатоповерхових будинків і 19 об’єктівсоціальної, оздоровчої та культурної сфери.

  Про це повідомив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев під час робочої поїздки до м. Сватове.

  За його словами, експертна група обстежила 19 постраждалих об’єктів соціальної, оздоровчої та культурної сфери  (4 заклади охорони здоров'я, 3 дошкільних навчальних заклади, 4 загальноосвітніх школи, 5 закладів культури, 2 будинки-інтернати, 1 стадіон). Визначений характер ушкоджень та обсяг відновлювальних будівельних робіт.

  «Сьогодні завершується обстеження житлових будинків. Проте вже можна зробити висновок, що з 68-ми багатоквартирних будинків Сватового 59 зазнали ушкодження», - заявив Олексій Кудрявцев.

  Голова ДАБІ повідомив, що експертна група також оглянула об’єкти, які є стратегічними для життєзабезпечення міста - очисні споруди, каналізаційні мережі, системи водопостачання та котельні. Сьогодні всі інфраструктурні об’єкти міста працюють у штатному режимі.

  «Також експертна група визначила найпоширеніші ушкодження об’єктів міста. Це локальні руйнування покрівлі, тріщини у зовнішніх та внутрішніх огороджувальних конструкціях, найпоширенішими є деформації віконних та дверних блоків. Один приватний житловий будинок знищений вщент, два приватних будинки зруйновані більше ніж на 70%. В одному багатоквартирному житловому будинку внаслідок прямого попадання снаряду зруйнована частина зовнішньої стіни», - проінформував керівник Держархбудінспекції.

  За його словами, по обстежених об’єктах складені дефектні акти та кошториси, будівельними організаціями вже розпочаті будівельні роботи.

  Нагадаємо, що 29 жовтня на військовомускладі у м. Сватове спалахнулапожежа з подальшоюдетонацією та вибухамибоєприпасів.