• In English
 • У Харківській національній опері презентували нове сучасне обладнання з управління сценічним світлом
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 09:24

  У презентації взяли участь Віце-прем'єр-міністр – Міністр культури України В'ячеслав Кириленко, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, генеральний директор представництва «Міцубісі Корпорейшн» в Україні Мутсуларо Усукі та генеральний директор Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка (ХНАТОБ) Олег Орищенко.

  В’ячеслав Кириленко привітав харків’ян із завершенням робіт щодо встановлення нового сучасного освітлювального обладнання великої сцени ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка та висловив подяку Уряду Японії за надану фінансову допомогу для реалізації цього проекту.

  «Сьогодні ми завершили монтаж і відкриваємо новий пульт освітлення у Харківській національній опері. Це стало можливим завдяки гранту, наданому Україні Урядом Японії. Цей проект стартував після урядового рішення, яке було ухвалено 2008 року, однак протягом  2010 – 2014 років виникли проблеми з фінансуванням української частки проекту. Цього року нинішній Уряд ухвалив рішення про участь у співфінансуванні проекту у розмірі 4 млн. 270 тис. гривень. Після цього рішення ми змогли результативно завершити наш спільний проект. Я як Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури, Міністерство культури, весь український уряд висловлюємо вдячність японській стороні за надану підтримку та сподіваємось на нові етапи нашої дружньої співпраці», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

  Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі висловив подяку всім, хто долучився до реалізації фінального етапу проекту щодо оновлення освітлювального обладнання ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка.

  «Сьогодні ми є свідками того, як закінчився монтаж обладнання з управління сценічним освітленням для Харківського театру опери та балету. На це пішло сім років, але частка роботи нинішнього Уряду в цьому проекті складає лише один рік. А це означає, що нинішній уряд України за один рік зробив те, що попереднім урядам не вдалося зробити за попередніх шість років. Тому я щасливий бачити, наскільки ефективно працював нинішній Уряд. Нове освітлювальне устаткування - це подарунок від Уряду Японії та японського народу жителям Харкова та народу України. Я дуже сподіваюся, що завершення монтажу нової системи освітлення додасть наснаги та сил як мешканцям Харкова, так і всьому народу України для нових звершень»,  - сказав пан Шігекі.

  Угода про надання грантової допомоги для реалізації проекту оновлення освітлювального обладнання Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка між Урядом України та Урядом Японії була укладена у серпні 2008 року. У цьому ж році представниками фірми Toshiba було здійснено огляд готовності місця монтажу обладнання та силової кабельної мережі. На вимогу японської сторони та на підставі технічної документації були внесені зміни до проекту, у результаті яких виникли фінансові та технічні проблеми, що поставили під загрозу зриву реалізацію зазначеної Угоди. У 2015 році за ініціативою Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка Урядом України було прийнято рішення щодо виділення коштів на завершення реалізації гранту. У процесі поставки обладнання та координації технічних питань активну допомогу у реалізації гранту здійснювало представництво «Міцубісі Корпорейшн» в Україні.