• In English
 • Україна та Чехія підписали спільний Протокол про співпрацю у сфері енергетики
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 09:16

  4 листопада 2015 року відбулося Третє засідання українсько-чеської Робочої групи з питань енергетики.

  У рамках зазначеного засідання сторони обговорили поточний стан співробітництва у паливно-енергетичній сфері, зокрема у нафтовій сфері, а також у галузі ядерної енергетики та атомної промисловості. Сторони детально зупинилися на можливостях розширення двосторонньої співпраці. Увагу приділили також питанням енергоефективності та енергозбереження, співробітництву у сфері розвитку відновлювальних джерел енергії та використанні альтернативних видів палива.

  На зустрічі відзначили злагоджену роботу нафтотранспортних підприємств України та Чеської Республіки у забезпеченні надійного і безперебійного транспортування нафти системою «Дружба» в напрямку нафтопереробних підприємств Чеської Республіки, а також особливу актуальність питання організації транспортування легких сортів нафти територіями України, Словаччини та Чехії до країн Центральної та Східної Європи.

  Окрема увага сторін приділена співпраці України та Чехії з питань підвищення ядерної безпеки, ефективного управління кризовими ситуаціями, продовженню проектного терміну служби АЕС, збільшенню виробництва електроенергії атомними енергоблоками, а також надання послуг з інженерної та конструкторської підтримки експлуатації реакторних установок українських АЕС з ВВЕР. Сторони відзначили значний досвід чеських компаній у скороченні ППР, підвищенні теплової та електричної потужності атомних енергоблоків, проектуванні ядерних установок і будівництві нових енергоблоків, переробки рідких РАВ у тверду форму, поставках апаратів вторинного контуру з підвищеною працездатністю, з капітальним ремонтом насосів, електродвигунів, трубопроводів тощо.

  Сторони висловили готовність продовжувати співпрацю з провідними енергетичними компаніями України та Чеської Республіки та розвивати нові напрямки, що сприятимуть зміцненню енергетичної незалежності України та підвищенню ефективності виробництва електроенергії на АЕС.

  Сторони погодилися щодо подальшого розвитку двостороннього співробітництва в реалізації спільних проектів з енергоефективності та енергозбереження за участю чеських та українських компаній, а також зазначили важливість обміну інформацією та досвідом між двома країнами в зазначених питаннях, зокрема щодо можливостей проектування та будівництва енергозберігаючих житлових будинків за чеськими технологіями.

  Українська сторона поінформувала чеську про зацікавленість впровадження в Україні новітніх технологій та обладнання для виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії, зокрема, гідроенергії (малі ГЕС), енергії сонця, вітру, біомаси та низькопотенційної енергії довкілля із застосуванням теплових насосів.

  «Усі реформи, які Ви проводите, призведуть до стратегічного підвищення енергобезпеки та енергонезалежності України», - зазначив Посол Чеської Республіки в Україні Ян Заплатилек та висловив сподівання на плідне продовження взаємовигідної співпраці між Чехією та Україною в енергетичній сфері.

  Директор Департаменту стратегічного планування та євроінтеграції Міненерговугілля Михайло Бно-Айріян у свою чергу зазначив, що співпраця із Чеською Республікою має для України стратегічне значення, і не лише в питаннях енергетики, а також подякував чеській делегації за підтримку України в умовах непростих подій на Донбасі.

  За результатами зустрічі сторони домовилися провести наступне засідання Робочої групи з питань енергетики в рамках проведення чергового засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.