• In English
 • Обговорено проект створення Великої української енциклопедії
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 17:35

  Багатотомна Велика українська енциклопедія (ВУЕ) обов'язково має бути видана як в електронному, так і в паперовому форматах, тим більше, що можливості для цього є. Таку думку висловили учасники круглого столу «Наукові засади та теоретико-методологічні принципи створення сучасних енциклопедій», який відбувся в Укрінформі.

  Зокрема, Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що Українська радянська енциклопедія вже не відповідає вимогам часу. «Насправді це величезний виклик. Створити Велику українську енциклопедію, яка буде співзвучна незалежній українській державі. А чи впораються її розробники із цим викликом, буде зрозуміло лише через 50 або 100 років, бо енциклопедія створюється на віки», - сказав Богдан Червак.

  Як нагадала доктор історичних наук, директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво», заступник голови головної редакційної колегії ВУЕ Алла Киридон, Велика українська енциклопедія - сучасний довідковий онлайн-сервіс і водночас багатотомне видання, підготовку якого було розпочато в січні 2013 року спільними зусиллями співробітників державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» та авторського колективу з усієї України - материкової й діаспорної.

  Онлайн-версія ВУЕ, на її переконання, стане ефективним навчальним ресурсом для онлайн-освіти як форми дистанційного навчання. «Створення порталу Великої української енциклопедії допоможе систематизувати усі напрацювання і забезпечить користувача зручним інструментом пошуку та роботи зі знайденим матеріалом», - упевнена науковець.

  «Якщо говорити про структуру енциклопедії, то ми зараз готуємо літеру «А» як пілотний проект. Щоб побачити, який результат співпраці науковців над гаслами на літеру «А». І готуємо до видання та оприлюднення перший том якраз на цю літеру», - додала Алла Киридон.

  Проект розрахований на максимально широку аудиторію, зокрема такі її сегменти, як широка громадськість, фахівці-практики та науковці, студенти, школярі. Для кожної з цих цільових аудиторій розробники ВУЕ готують спеціальні пропозиції.

  Нагадаємо, Велика українська енциклопедія - багатотомне енциклопедичне видання універсального характеру, публікація якого запланована на 2013-2026 роки згідно з Указами Президента України № 1/2013 «Про Велику українську енциклопедію» та № 7/2015 «Питання підготовки та видання Великої української енциклопедії».