• In English
 • Відбулося засідання експертної комісії з експертизи наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, на підставі яких визначається прожитковий мінімум
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 17:26

  2 листопада під головуванням Першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Шевченка відбулося засідання експертної комісії з проведення науково-громадської експертизи наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, на підставі яких визначається прожитковий мінімум.

  Наукова-громадська експертиза зазначених наборів проводиться з метою забезпечення реалізації норми ст. 3 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо перегляду наборів один раз на п’ять років.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.1999 р. №1767 до складу експертної комісії увійшли по 4 представники від центральних органів виконавчої влади (Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіну, МОЗ), об'єднань роботодавців і профспілкових об'єднань, які мають статус всеукраїнських.

  Перший заступник Міністра соціальної політики України зазначив: «Перегляд наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг – актуальне для суспільства питання, оскільки прожитковий мінімум є основою для визначення основних державних соціальних гарантій. Назріло питання осучаснення методології розрахунку прожиткового мінімуму, над чим ми працюємо спільно зі сторонами соціального діалогу».

  На засіданні було презентовано узагальнені Міністерством економічного розвитку пропозиції щодо актуалізації наборів. Зокрема, було запропоновано збільшити обсяг споживання за окремими видами продовольчих та непродовольчих товарів, а також доповнити та осучаснити набори новими позиціями.

  Експертна комісія вирішила доопрацювати мінімальний набір предметів першої потреби, санітарії, ліків і набір житлово-комунальних послуг та зв’язку і повторно подати їх на розгляд експертної комісії.