• In English
 • Делегація МВФ провела робочі дискусії у Мінсоцполітики
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 18:02

  Напрямки реформування соціальної сфери у нашій країні обговорили 4 листопада у Мінсоцполітики під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики України Віталія Мущиніна і директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства Віталія Музиченка з експертами місії Міжнародного валютного фонду.

  На початку зустрічі заступник Міністра стисло окреслив актуальні проблеми у сфері соціального захисту українців. Він відзначив непросту ситуацію з рівнем доходів громадян, безпосередньо пов’язану з розмірами зарплат і пенсійного забезпечення. Захисту своїх прав вимагають понад півтора мільйони вимушено переміщених осіб. Триває робота із залучення українців до системи житлових субсидій, яка повинна захистити мільйони людей від цінового шоку, спричиненого різким підвищенням вартості енергоносіїв.

  У процесі обговорення окремих положень реформи вітчизняного податкового законодавства, підготовка до якої триває у профільних міністерствах, заступник Міністра висловив позицію Мінсоцполітики, яка полягає в необхідності виваженого підходу до цього питання. Зокрема, йшлося про потребу збереження в Україні діючої системи соціального страхування. «Є сенс дискутувати про внесення певних корективів, але загалом не можна зруйнувати працюючий механізм, за яким громадяни сплачують кошти до фондів соціального страхування і розраховують на виплати в разі настання страхового випадку», - сказав Віталій Мущинін.

  «Міністерство соціальної політики України має зважати на ризики в соціальній сфері, які можуть бути спричинені окремими законодавчими ініціативами», - наголосив заступник Міністра.

  Робочі дискусії фахівців українських міністерств і відомств з представниками місії МВФ триватимуть.