• In English
 • Німецький уряд надає Україні 136 мільйонів євро для підтримки реформ
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 18:24

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус та Директор департаменту двостороннього співробітництва Федерального Міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини Андреас Ґіс підписали Протокол переговорів про співпрацю задля економічного та соціального розвитку України.

  Протокол визначиме основні напрямки співпраці, а також формалізує домовленості про фінансово-технічну допомогу.

  За результатами проведених переговорів, у 2015 році Німеччина надає Україні 136 млн. євро в рамках двостороннього технічного та фінансового співробітництва. З цієї суми 88 млн. євро буде виділено на проекти фінансового співробітництва як позики, а 48 млн. євро - на проекти технічної допомоги як безповоротні кошти. “Ця суттєва підтримка з боку німецького уряду - свідчення того, що Німеччина вірить у майбутній успіх наших реформ,” - сказав у ході підписання протоколу Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

  У Протоколі про співпрацю Німецька сторона вітає взятий Урядом України курс на реформи та модернізацію. Подальша імплементація Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, модернізація економіки, управління, включаючи державні закупівлі,  зміцнення місцевого самоврядування, децентралізація та регіональний розвиток, підтримка демократії, прав людини та доброго урядування, реформа державних фінансів, запобігання корупції, а також підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки є задекларованими цілями Уряду України, по яких німецька сторона і в майбутньому підтримуватиме Україну.

  “Німецький Уряд швидко зреагував в умовах кризи, усвідомлюючи ті надзвичайні виклики, з якими Україна стикається в останні роки. Минулого року допомогу з німецької сторони було збільшено в 3 рази до 96 млн. євро, а цього року ми провели перемовини про суму - 136 млн. євро”, - сказав Директор департаменту двостороннього співробітництва Федерального Міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини Андреас  Ґіс.

  “Разом із нашими німецькими партнерами ми визначили основні пріоритети для допомоги реформам в Україні, і втілимо їх у більш ніж два десятки різних програм, у рамках яких німецький уряд буде забезпечувати дуже конкретну і дуже адресну допомогу. Ми домовились оперативно вирішувати всі питання, що можуть виникати між сторонами, максимально сприяти полегшенню процедур отримання донорської допомоги та створенню єдиного вікна для донорської допомоги в Україні”, - повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  Серед основних напрямків у співпраці німецька та українська сторони визначили такі сфери, як сприяння демократії, розвитку громадянського суспільства, реформу держуправління і децентралізацію. У рамках техдопомоги Німеччина виділить 1,5 млн. євро для підтримки Консультаційного фонду з питань структурної та регуляторної політики, 6 млн. євро для підтримки реформи децентралізації та 4 млн. євро на урбаністичний розвиток міст. Ще 3,55 млн. євро буде виділено на муніципальну програму захисту клімату в Чернівцях.

  Іншим важливим напрямком для обох сторін визначено співпрацю в енергетичній сфері. Уряд ФРН зобов'язався виділити 2 млн. євро на реформу в галузі енергоефективності.

  Сприятиме Німеччина і проведенню реформ у таких галузях як підтримка підприємництва, дерегуляція, стимулювання розвитку торгівлі та державні закупівлі. Зокрема, Німеччина виділить 10 млн. євро для фінансування аграрного сектору.

  У соціальній сфері обидві країни домовилися співпрацювати у питаннях соціальної інфраструктури, зокрема, виділення коштів для відновлення та спорудження приміщень для біженців.

  “Також ми погодили надання кредитних гарантій Україні у розмірі 500 млн. євро через Німецький державний банк розвитку (KfW). 300 млн. євро з цієї суми будуть використані на відновлення пошкодженої інфраструктури в результаті військових дій на території України, поставки товарів і заходи з підвищення енергоефективності”, - відзначив Айварас Абромавичус.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України запевнив німецьких колег у тому, що уряд України зобов'язується дотримуватися принципів прозорості, підзвітності та сумлінності при використанні державних коштів, а також виключати будь-які можливості для корупції та зловживань.

  Як повідомлялось, цього року уряд Німеччини вже надав 33 млн. євро на проекти двостороннього технічного та фінансового співробітництва. Загалом з 2002 року обсяг технічного та фінансового співробітництва між Україною та ФРН складає близько 325 млн. євро. Наступні переговори щодо продовження співпраці з урядом Німеччини заплановано на 2016 рік.