• In English
 • Держенергоефективності запрошує американських підприємців на український ринок енергоефективності та відновлюваної енергетики
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 15:37

  2 листопада Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з генеральним директором "Хоневелл Україна" Віктором Свириденком. Дана компанія є представництвом американської корпорації "Хоневелл", яка працює на глобальних ринках у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Її представники нещодавно відвідали Україну в рамках візиту Міністра торгівлі США Пенні Прітцкер та інших провідних американських компаній.

  "Сьогодні ми відкриваємо величезний ринок для залучення інноваційних технологій та реалізації проектів із зменшення та заміщення споживання газу, виробництва енергії з відновлюваних джерел. Для створення сприятливих умов для роботи бізнесу на такому ринку розробляється відповідна законодавча база", - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Голова Агентства запевнив гостей, що Україна впевнено йде шляхом розвитку сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики. За останні два роки ці напрямки стали пріоритетними для Уряду України. За цей час було прийнято ряд ключових нормативно-правових актів, які дозволять створити сприятливі умови для роботи бізнесу у цих сферах.

  "Наше сьогоднішнє завданняпрезентувати бізнесу та інвесторам український ринок, який вже створено та починає працювати, та потенціал інвестицій у сфері енергоефективності", - підкреслив важливість зустрічі Голова Агентства та нагадав, що Урядом було започатковано ряд конференцій, покликаних розкрити інвестиційну привабливість країни. Такі заходи вже відбулися у Вашингтоні, Словаччині, Берліні. Наступну конференцію планується провести у Франції.

  Голова також відзначив, що Україна потребує новітніх технологій та інвестицій для розвитку виробництва біопалива, а саме - біоетанолу та біодизелю. Відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики у 2020 році потреба у біоетанолі становитиме 500 тис. т.

  У свою чергу генеральний директор компанії "Хоневелл Україна" Віктор Свириденко висловив зацікавленість до інформації про потенціал та можливості у сфері відновлюваної енергетики, а також останніми законодавчими зрушеннями в цих сферах. 

  Загалом сторони досягли згоди про необхідність більш детального ознайомлення з напрацюваннями для визначення подальших шляхів співпраці.